کد خبر: 4078971
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۴

مسابقات قرآن اوقاف ایجاد انگیزه می‌کند

عضو گروه تواشیح شرکت‌کننده در چهل‌و‌پنجمین دوره مسابقات قرآن گفت: مسابقات اوقاف انگیزه بسیار بالایی برای کسانی است که در زمینه‌های مختلف قرآنی و همینطور تواشیح فعالیت دارند و آرزوی همه فعالان این عرصه شرکت در این مسابقات و کسب عنوان و رتبه در آن است.

متسابقین رشته تواشیحبه گزارش ایکنا از قم، به نقل از ستاد خبری چهل‌ و پنحمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در مرحله استانی، محمدجواد غیاثی، متسابق گروه تواشیح انوارالهدی طی سخنانی بیان کرد: 7 سال از تأسیس گروه تواشیح انوارالهدی می‌گذرد و امسال برای اولین بار در مسابقات اوقاف شرکت می‌کنیم، اما در گذشته در مسابقات و جشنواره‌های مختلف دیگر شرکت و صاحب عنوان نیز شده‌ایم. سایر اعضای گروه مجتبی ارض پیما، حسین عربستانی، ابراهیم کشاورز، علی فدایی‌زاده و مهدی غریبی از قرآنیان باسابقه و اعضای ثابت هنر تواشیح در استان قم هستند.

وی در رابطه با انتخاب متن برای اجرا توسط گروه گفت: ما با شاعران مختلفی برای تولید آثارمان در ارتباط هستیم، گاهی پیش می‌آید که یک شعر فاخر از شاعری که در قید حیات نیست و برای گذشته است انتخاب می‌شود و گاهی از یک شاعر معاصر و امروزی شعر دریافت می‌کنی؛ به طورکلی تمام تلاشمان این است که شعرها از سلامت محتوایی و زبانی برخوردار باشند.

غیاثی در رابطه با تمرینات گروه افزود: ما به طور معمول دوشب در هفته تمرین می‌کنیم اما برای شرکت در این مسابقات قریب به سه ماه تمرین مداوم داشتیم.

وی اظهار کرد: مسابقات اوقاف انگیزه بسیاری بالایی برای کسانی است که در زمینه‌‎‌های مختلف قرآنی و همینطور تواشیح فعالیت دارند و آرزوی همه فعالان این عرصه شرکت در این مسابقات و کسب عنوان و رتبه در آن است.

غیاثی گفت: دوستانی فعال در عرصه تواشیح، از روی علاقه و عشقی که به موسیقی قرآنی دارند به این سمت می‌آیند و می‌طلبد که برنامه‌ریزی قوی‌تری از سمت اوقاف انجام بپذیرد، مثلاً سازمان اوقاف به گروه‌های تواشیح شهرستانی که از پایتخت دور هستند و نمی‌توانند خدمت اساتید برسند، کمک کند.

انتهای پیام
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha