کد خبر: 4079237
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۱

مسابقات قرآنی کوله‌باری از تجربیات را برایم به ارمغان داشت

رتبه دوم رشته حفظ کل قرآن کریم گفت: مسیر حفظ و مسابقات قرآنی برای بنده مسیر کسب تجربه بود، مسیری که 9 سال میهمان ضیافت سفره مسابقات بودم و کوله‌باری از تجربیات را برایم به ارمغان داشت.

احمد معتمدی، رتبه دوم رشته حفظ کل قرآن کریمبه گزارش ایکنا از قم، به نقل از ستاد خبری چهل و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در مرحله استانی، احمد معتمدی، رتبه دوم رشته حفظ کل قرآن کریم، با اشاره به اینکه حدود 10 تا 12 سال است توفیق شرکت در مسابقات قرآن را دارد، اظهار کرد: در سن تقریبا 17 سالگی حافظ کل قرآن شدم اما به سبب نهی بزرگان بر شرکت در مسابقه و اولویت تحصیل دروس حوزوی حدود 10 سال در مسابقات شرکت نداشتم.

وی با اشاره به اینکه محفوظات قرآنی در او به نحوی تثبیت شده که با مدیریت زمان قادر است هر فرصت را به زمان طلایی انس با قرآن مبدل کند، بیان کرد: مسیر حفظ و مسابقات قرآنی برای بنده مسیر کسب تجربه بود، مسیری که 9 سال میهمان ضیافت سفره مسابقات بودم و کوله‌باری از تجربیات را برایم به ارمغان داشت.

معتمدی گفت: بهترین رتبه‌ای که در مسابقات کشوری اوقاف کسب کردم در سال 1398 بود که پس از آن در سال بعد مستقیم به کشوری راه پیدا کردم و غیر از این سری مسابقات کشوری به لطف خداوند در دیگر مسابقات کشوری رتبه‌هایی قابل توجه نصیبم شده است و معتقدم در مبحث قرآن کسب رتبه یک روزی است.

وی بیان کرد: مزیتی که این دوره مسابقه نسبت به سایر دوره‌ها داشت این بود که همزمان داورها در یک اتاق مجزا، تصویر و صدای متسابقین را داشتند و تا حدی سبب کاهش استرس در متسابقین بود هرچند افرادی که استرس شدیدی را تحمل می‌کنند این جداسازی برایشان تاثیر چندانی نخواهد داشت؛ البته در مسابقات کشوری اوقاف در سنوات گذشته این اتفاق به شکل دیگری رقم خورد و تصویر و نام متسابق را هم نداشتند که به نوعی اسم و رسم را فارغ از طنین صدا از قضاوت در داوری جداسازی کردند.

معتمدی گفت: آیات نورانی قرآن بسیار راهگشا است، هر شخصی در زندگی شکست‌هایی دارد و هیچ شخصی از ابتدا قهرمان نیست و این شکست‌ها زندگی را شیرین می‌کند که سختی‌های مسیر حفظ قرآن هم سراسر رحمت است.

انتهای پیام
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha