کد خبر: 4079153
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۹

متولیان قرآنی برای جذب جوانان برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشند

شرکت‌کننده 18ساله در رشته حفظ 20 جزء مرحله استانی چهل و پنجمین دوره مسابقات قرآن کریم با بیان اینکه متولیان قرآنی در زمینه جذب جوانان باید برنامه‌ریزی دقیق و مشخصی داشته باشند، گفت: بیش از 10 سال از مطالبه رهبری مبنی بر تربیت 10 میلیون حافظ قرآن کریم می‌گذرد. امروز وقت آن است تا متولیان امر نتایج اقدامات خود پیرامون این مطالبه را مطرح کنند.

محمدعلی مروجی شرکت‌کننده 18ساله در رشته حفظ 20 جزء مرحله استانی چهل و پنجمین دوره مسابقات قرآن کریممحمدعلی مروجی، شرکت‌کننده 18ساله در رشته حفظ 20 جزء مرحله استانی چهل و پنجمین دوره مسابقات قرآن کریم در گفت‌وگو با ستاد خبری این دوره از مسابقات، بیان کرد: حفظ قرآن را از 7 سالگی با تشویق پدر و برادرم آغاز و در مدت چهار سال کل قرآن کریم را حفظ کردم.

وی با بیان اینکه مسابقات قرآن اوقاف معتبرترین مسابقات قرآنی کشور و حضور در آن برای هر جوان باانگیزه‌ای فرصت خوبی است، ادامه داد: استان قم در رشته حفظ قرآن در بین سایر استان‌ها همیشه سرآمد بوده و به همین علت سطح مسابقات قم در مرحله استانی بسیار نزدیک به مرحله کشوری است.

مروجی اظهار کرد: عدم ارتباط چهره به چهره متسابقین و داوران از یک جهت سبب کاهش استرس متسابقین شد اما از سویی دیگر، در دوره‌‌های پیشین که داوران در سالن مسابقه حاضر بودند، خطاها و اشتباهات تلاوت‎‌خوانی شرکت‌کنندگان را مکتوب می‌کردند و ما ضمن اجرا از حرکات دستان آن‌ها متوجه اشتباه‌مان شده و آن را اصلاح می‌کردیم اما در این دوره از مسابقات تا زمان تذکر داوران به صورت آنلاین، به اشتباه‌مان ادامه می‌دادیم.

وی افزود: علی‌رغم اینکه تجربه حضور در مسابقات بین‌المللی یکی از علاقه‌مندی‌هایم در این عرصه است اما به اعتقاد بنده داشتن نگاه رقابتی و کسب رتبه در مسابقات قرآن مثل سایر مسابقات ورزشی و فرهنگی صحبح نیست.

مروجی که چهره جوان این دوره از مسابقات به شمار می‎‌رود، بیان کرد: کسانی که علاقه‌مند به رشته‌های قرآنی و کسب مهارت در این عرصه هستند باید ضمن بهره‌مندی از اندوخته‌ها و دانش اساتید باتجربه و حرفه‌ای در این مسیر ثابت قدم باشند.

وی گفت: متولیان قرآنی در زمینه جذب جوانان باید برنامه‌ریزی دقیق و مشخصی داشته باشند و خروجی کار آن‌ها در این عرصه را به نمایش بگذارند برای مثال بیش از 10 سال از مطالبه رهبری مبنی بر تربیت 10 میلیون حافظ قرآن کریم می‌گذرد امروز وقت آن است تا متولیان امر نتایج اقدامات خود پیرامون این مطالبه را مطرح کنند.

انتهای پیام
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha