کد خبر: 4076523
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۷:۴۵

سرمایه ایمان انسان را به وادی هدایت می‌رساند

سخنران حرم بانوی کرامت با اشاره به اینکه فرعونیان زمان با امپراطوری رسانه‌ای خود در صدد این هستند که برنامه‌های خود را به یک تمدن تبدیل کنند، گفت: داشتن ایمان سرمایه‌ای است که انسان از طریق آن می‌تواند از وادی کفر دور و به سمت وادی هدایت برود.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید‌محمدمهدی میرباقری، استاد حوزه علمیهبه گزارش ایکنا از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین سید‌محمدمهدی میرباقری، استاد حوزه علمیه، روز گذشته، 15 مردادماه در مراسم سخنرانی شب نهم محرم در شبستان امام خمینی(ره) حرم بانوی کرامت گفت: نبی گرامی اسلام برای هدایت امت از طرف خداوند کتاب شریفی را آورده‌اند که یک کلمه بیشتر نیست که تفسیر پیدا می‌کند و می‌شود یک شریعت و آن کلمه لا اله الا الله و کلمه توحید است.

وی با اشاره به اینکه تمام قرآن این است که غیر خدا را عبادت نکنید چرا که اصل و اساس شجره طیبه دین، توحید و پرستش خدای یگانه است، ادامه داد: تمام بشارت‌های الهی در همین یک کلمه خلاصه شده است و انسان در همه حالات خود یا موحد یا غیرموحد است.

میرباقری افزود: در مقابل دستگاه نبی اکرم نیز، یک کلمه بیشتر نیست و آن عبادت غیر خداست و دعوای اصلی در عالم هستی بر سر همین کلمه توحید و غیر توحید است.

وی با اشاره به اینکه دین یعنی آداب و مناسک پرستش که تماما از فروع توحید است و چیزی جز پرستش خداوند نیست، ابراز کرد: غیرموحدان هم برای خود خدایی دارند که طاغوت است و برای طاغوت خود حتی جنگ به راه می‌اندازند و در مقابل این خدا تعظیم می‌کنند.

عضو مجلس‌ خبرگان ‌رهبری افزود: اعلام بی‌نیازی از انبیاء باعث می‌شود شجره خبیثه در مقابل شجره طیبه قرار و تمدن طاغوتی شکل بگیرد که بنی‌امیه مصداق بارز این شجره ملعونه بود که به دنبال حذف شجره طیبه الهی بود.

وی با بیان اینکه تمام تلاش مستکبرین در زمان فعلی این است که تمام برنامه‌های نبی اکرم و انبیاء الهی را به هم بریزند و برای تمام دنیا هم برنامه دارند، گفت: احیا ارزش‌های عصرجاهلیت، قومیت‌گرایی و دنیا پرستی از اهداف تمدن‌های غربی و غیرالهی است تا بتوانند از این طریق کلام نبی گرامی اسلام را در جامعه ضعیف کنند.

رئیس فرهنگستان علوم‌اسلامی بیان کرد: غربی‌ها با خبر و رسانه‌های خود ذهن جوانان را مخدوش و بیم و امید ملت‌ها را عوض کرده و جوانان را نسبت به دستگاه انبیاء بدبین می‌کنند.

سخنران حرم بانوی کرامت یادآور شد: خداوند سرمایه‌ای به نام «حب‌الایمان» به  مؤمنان داده است که اگر این سرمایه نباشد مؤمن دچار شک و شبهه و از مسیر درست منحرف شده و باعث می‌شود انسان بیعت خود با خداوند را نقض کند.

وی با اشاره به اینکه فرعونیان زمان با امپراطوری رسانه‌ای خود در صدد این هستند که برنامه‌های خود را به یک تمدن تبدیل کنند، گفت: داشتن ایمان سرمایه‌ای است که انسان از طریق آن می‌تواند از وادی کفر دور و به سمت وادی هدایت برود.

میرباقری ابراز کرد: حقیقت ایمان چیزی جز حب الهی و اولیای الهی و بغض نسبت به ائمه طاغوت و شیاطین عالم نیست؛ مراقبت از بذر ایمان باعث می‌شود شاخ و برگ ایمان در تمام حالات انسان گسترش پیدا کند و انسان به مقام رشد و هدایت حقیقی خواهد رسید.

وی یادآور شد: شیطان هیچ وقت به انسان‌ها نسخه باطل محض ارائه نمی‌کند بلکه حق و باطل را با هم مخلوط و سپس آن را به عنوان نسخه حق جلوه و زینت داده و ارائه می‌کند، به همین خاطر سرمایه اصلی ما در مقابل فاسقان و فرعونیان زمان، داشتن ایمان حقیقی است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha