کد خبر: 3999241
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۹
برگزیده چهل‌وچهارمین دوره مسابقات قرآن اوقاف قم؛
برگزیده حفظ 20 جزء مرحله استانی چهل‌وچهارمین دوره مسابقات قرآن اوقاف قم در رابطه با تأثیر قرآن در زندگی شخصی خود، گفت: حفظ قرآن تأثیر بسزایی در تقویت حافظه بنده و سایر امور زندگی و تحصیل و ایجاد نظم و برنامه‌ریزی در زندگی‌ام داشت؛ همچنین با حفظ قرآن آرامش روحی و روانی نصیبم شد.

حفظ قرآن تاثیر زیادی در تقویت حافظه‌ام داشت/ کسب آرامش روحیمحمدعلی کشاورز مروجی، برگزیده رتبه سوم رشته حفظ 20 جزء چهل‌وچهارمین دوره مسابقات قرآن  اوقاف قم در گفت‌وگو با ایکنا از قم، بیان کرد: در حال حاضر 18 سال سن دارم و طلبه پایه دوم هستم.

وی افزود: کلاس اول دبستان بودم که روخوانی قرآن را به کمک پدرم آموختم و کم کم تصمیم به حفظ موضوعی قرآن گرفتم، اما بعد نظرم تغییر کرد و به کمک استاد سیدهاشمی به حفظ جزء 30 تا سوره انفطار پرداختم.

مروجی ادامه داد: پس از آن چون راه و روش حفظ را یاد گرفته بودم تا جزء 14 را به تنهایی حفظ کردم و بعد با مرکز قرآن و حدیث حرم کریمه اهل بیت(ع) آشنا شدم تا کمی در فضاهای اجتماعی قرآنی قرار گیرم و در آخر پس از گذشت سه سال و نیم موفق به حفظ کل قرآن کریم شدم.

برگزیده مسابقات قرآنی با اشاره به کسب رتبه اول در جشنواره دانش‌آموزی، گفت: پس از این جشنواره با کمک یکی از بهترین اساتید صوت و لحن به آموزش این رشته روی آوردم که تا امروز ادامه داشته است.

مروجی در رابطه با تأثیر قرآن در زندگی شخصی خود، اظهار کرد: حفظ قرآن تأثیر بسزایی در تقویت حافظه بنده و ایجاد نظم و برنامه‌ریزی در زندگی‌ام داشت؛ هم‌چنین با حفظ قرآن آرامش روحی و روانی نصیبم شد.

وی با اشاره به حدیث «صداقت کلید تمام خوبی‌ها است»، بیان کرد: دلیل بیان این حدیث این است که انسان اگر با خدا صادق باشد به انجام واجبات و ترک محرمات می‌پردازد، وقتی با خودش صادق باشد از نفس بد دور می‌ماند و زمانی که با دیگران صادق باشد دروغ که کلید همه بدی‌هاست را ترک می‌کند و قرآن کلید این صداقت است.

وی مسابقات اداره اوقاف را از بهترین و باکیفیت‌ترین مسابقات سطح کشور دانست و گفت: امسال هم شرکت‌کنندگان توانایی در مسابقات حضور داشتند و سطح مسابقات بالا بود؛ همچنین حضور داوران غیربومی نیز نشان از برنامه‌ریزی برای افزایش سطح مسابقات داشت.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: