کد خبر: 4000213
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۰
برگزیده چهل‌و‌چهارمین دوره مسابقات قرآن قم:
برگزیده مرحله استانی چهل‌وچهارمین دوره مسابقات قرآن اوقاف قم گفت: تاثیر قرآن در زندگی هم از نظر مادی و هم معنوی محسوس است و اگر ما به دستورات قرآن که مایه حیات است، عمل کنیم طبعاً به ما حس خوب می‌دهد و دیگر بن‌بست معنا ندارد، چون راه روشن را به ما در قرآن نشان دادند.

یوسف جاسمی، رتبه اول رشته حفظ ۱۰ جزء چهل‌وچهارمین مسابقات قرآن اوقاف و امور خیریه استان قم در گفت‌وگو با ایکنا از قم، گفت: بنده ۳۲ سال سن دارم و از سال ۸۶ حفظ قرآن را زیر نظر استاد حمید چنانی آغاز و در سال ۸۸ حافظ کل قرآن شدم و دارای مقام‌های متعددی از جمله رتبه اول حفظ مسابقات اوقاف در سال ۹۹ و رتبه اول حفظ موضوعی در سال ۹۸ هستم.

وی بیان کرد: یکی از مهمترین ارکان در حفظ قرآن حفظ محفوظات به‌طور منظم و همیشگی است؛ بنده بعد از وقفه‌ای که در این مسیر داشتم؛ بعد از فارغ‌التحصیلی در رشته الکترونیک و خدمت مقدس سربازی در سال ۹۷ با ورود به حوزه علمیه معصومیه قم و حضور در مرکز قرآن و حدیث حرم مطهر تحت نظر اساتیدی چون استاد حسین معتمدی، استاد وحید خازنی و استاد محمد رسولی شروع به حفظ و تثبیت قرآن کردم و امروز به لطف خدا تسلط قابل قبولی بر محفوظاتم دارم.

برگزیده مرحله استانی چهل‌وچهارمین دوره مسابقات قرآن اوقاف قم ادامه داد: برای نیل به آرزوها چه دنیوی و چه اخروی باید سخت‌هایی را تحمل کرد، قطعاً نمی‌شود با بی‌برنامگی و بی‌نظمی به مقامی رسید که حفظ قرآن نیز از این قاعده مستثنا نیست و یکی از تأثیرات حفظ قرآن تقویت حافظه و نظم است.

جاسمی اضافه کرد: تأثیر قرآن در زندگی هم از نظر مادی و هم معنوی محسوس است و اگر ما به دستورات قرآن که مایه حیات است، عمل کنیم طبعاً به ما حس خوب می‌دهد و دیگر بن‌بست معنا ندارد، چون راه روشن را به ما در قرآن نشان دادند.

برگزیده مسابقات قرآن اوقاف و امور خیریه در رابطه با سطح مسابقات، بیان کرد: امسال تعداد شرکت‌کنندگان نسبت به گذشته کمتر شده بود، اما سطح کیفی داوران و رقبا بالا بود و مسابقات از نظم بسیار خوبی برخوردار بود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: