کد خبر: 3999860
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۷
برگزیده چهل‌وچهارمین دوره مسابقات قرآن اوقاف قم؛
حائز رتبه نخست حفظ کل چهل‌وچهارمین دوره مسابقات قرآنی اوقاف قم با اشاره به اینکه من زمانی که مأیوس و ناامید می‌شوم با مراجعه به آیات قرآن آرامش پیدا می‌کنم، گفت: حفظ قرآن کریم اقدامی استقامتی است و انتخاب روش صحیح بسیار مهم است.

انتخاب روش صحیح در حفظ قرآن بسیار مهم استاحمد معتمدی، حائز رتبه نخست حفظ کل مرحله استانی چهل‌وچهارمین دوره مسابقات قرآنی اوقاف قم در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا از قم، در خصوص سطح مسابقات، اظهار کرد: تعداد شرکت‌کنندگان در مسابقات امسال به‌دلیل شیوع کرونا کمتر از سال گذشته بود، اما مسابقات از سطح بالایی برخوردار بود.

وی با بیان اینکه داوران دارای سطح بالایی بودند، افزود: نظم مسابقات عالی بود و پروتکل‌های بهداشتی به‌خوبی رعایت می‌شد.

دارنده رتبه نخست حفظ کل مسابقات قرآنی اوقاف بیان کرد: از ۱۲ سالگی حفظ قرآن را به‌صورت پاره وقت آغاز کردم و هفته‌ای یک صفحه حفظ می‌کردم، اما در سن ۱۵ سالگی در مؤسسه جامعة‌القرآن ثبت‌نام کرده و در طول یک سال کل قرآن را حفظ کردم.

وی با بیان اینکه به مدت ۲۰ سال حافظ قرآن کریم است، افزود: ۱۰ سال از مسابقات قرآنی دور بودم و مجدد به مسابقات بازگشتم.

حائز رتبه نخست حفظ کل مسابقات قرآنی در خصوص تحصیلاتش، گفت: تحصیلاتم شامل سطح سه حوزه و کارشناسی ارشد رشته فقه و حقوق در دانشگاه است.

معتمدی در خصوص اثرات قرآن در زندگی، تصریح کرد: زمانی که در زندگی راه خود را گم کردم، قرآن کریم نشان‌دهنده راه بود، همچنین مانع وسوسه شیطانی می‌شود؛ هم‌چنین زمانی که مأیوس می‌شوم با مراجعه به آیات قرآن آرامش پیدا می‌کنم و در واقع قرآن کریم نقش هدایت‌گری را در زندگی من بر عهده دارد.

وی در خصوص سختی راه حفظ قرآن کریم، بیان کرد: حفظ قرآن کریم اقدامی استقامتی است و انتخاب روش صحیح بسیار مهم می‌باشد. علاقه‌مندان به حفظ قرآن کریم ابتدا بهتر است با استاد پیش بروند و روش حفظ را آموزش ببینند.

معتمدی با تأکید بر مرور روزانه قرآن توسط حافظان، گفت: بنده مقید به قرائت هفته‌ای ۱۵ جزء از قرآن هستم، اما زمان شرکت در مسابقات قرآنی هفته‌ای یک ختم قرآن را دارم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: