کد خبر: 4059359
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۸

سی‌وششمین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشجویان سراسر کشور امروز با رقابت متسابقان بخش حفظ 5 جزء و 10 جزء در دانشگاه قم آغاز شد.

رقابت متسابقان سی‌وششمین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشجویانبه گزارش ایکنا از قم، سی‌وششمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان سراسر کشور امروز با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین عسکر دیرباز، رئیس دانشگاه قم و رئیس جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان سراسر کشور و هیئت داوران بخش بانوان و آقایان و متسابقان حفظ 5 جزء و 10 جزء در قم آغاز شد.

این دوره از مسابقات به میزبانی دانشگاه قم در ۹ بخش، شامل بخش‌های معارفی، آوایی، ادبی، هنری، پژوهشی، فناوری و نوآفرینی‌های قرآنی و در ۴۰ رشته برگزار می‌شود. این مسابقات کاملاً حضوری است و بیش از ۸۰ نفر داور ملی و بین‌المللی، داوری این دوره از جشنواره را به عهده دارند.

فرآیند پذیرش و اسکان شرکت‌کنندگان در رشته‌های حفظ ۵ و ۱۰ جزء روز گذشته، دوم خردادماه انجام شد و به زیارت حرم حضرت معصومه(س) همراه با ضیافت شام سفره کریمه اهل‌ بیت(ع) مشرف شدند.

امروز سوم خرداد مسابقات حفظ 5 جزء و 10 جزء در قسمت آقایان و بانوان برگزار می‌شود که 60 نفر در قسمت بانوان و 60 نفر در قسمت آقایان به رقابت می‌پردازند.

مسابقات حفظ ۲۰ جزء و کل قرآن کریم روز چهارشنبه، چهارم خرداد و مسابقات بخش معارفی شامل ۱۱ رشته و هم‌چنین مسابقات قرائت ترتیل، قرائت تحقیق، اذان، دعاخوانی و تواشیح نیز روز پنجشنبه، پنجم خردادماه برگزار می‌شود.

پذیرش بخش‌های ادبی، هنری، پژوهشی و فناوری و نوآفرینی‌های قرآنی جشنواره در روز پنجشنبه، پنجم خردادماه از ساعت ۱۵ انجام و مراسم اختتامیه جشنواره نیز عصر جمعه، ششم خردادماه برگزار می‌شود.

متسابقان حفظ 10 جزء و 20 جزء هم امروز، سوم خردادماه در محل اسکان خود پذیرش می‌شوند که مهمان سفره کریمانه حضرت معصومه(س) می‌شوند؛ متسابقانی که امروز به مرحله نهایی راه پیدا می‌کنند تا روز اختتامیه تور حرم‌گردی و قم‌گردی برای آنان تدارک دیده شده است.

افرادی هم که امروز جزء برگزیدگان نباشند تنها امشب، سوم خردادماه می‌توانند در محل اسکان حضور داشته باشند تا سایر متسابقان که روزهای بعد حضور پیدا می‌کنند از محل اسکان استفاده کنند.

یادآور می‌شود، اطلاع‌رسانی جهت پذیرش، اسکان و فرآیند برگزاری مسابقات در کانال‌های ارتباطی جشنواره در فضای مجازی به آدرس festivalQuran@ بارگذاری می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: