کد خبر: 4087435
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۹

مردم از مقدسات دینی با تمام وجود حمایت می‌کنند

خطیب جمعه قم گفت: مردم از آرمان‌های اسلامی و ارزش‌ها و مقدسات دینی با تمام وجود حمایت می‌کنند و هرگز ساکت نمی‌نشینند.

آیت‌الله سیدمحمد سعیدی، امام جمعه قم

به گزارش ایکنا از قم، آیت‌الله سیدمحمد سعیدی، امام جمعه قم، در خطبه نماز جمعه قم که امروز یکم مهرماه در مصلای قدس قم برگزار شد، گفت: انسان با تقوا تحت تأثیر دشمنان قرار نمی‌گیرد چون به برکت تقوا بصیرتی پیدا می‌کند که هیچ چیز نزد او محبوب‌تر از خدا و اولیای او نیست.

وی ادامه داد: عده‌ای در این ایام تحت تأثیر شایعات و دروغ‌پردازی‌های دشمنان اسلام و ایران با هنجارشکنی، هتک مقدسات و تجاوز به حقوق انسان‌ها و اموال عمومی بغض و کینه خود را به ارزش‌های اسلامی ازجمله امامزاده‌ها، مساجد و قرآن نشان دادند و نسبت به خانم‌های محجبه جسارت کردند.

سعیدی افزود: به این افراد هشدار می‌دهیم که دین در ایران اسلامی زنده است و جوانان برومند این مملکت، غیرت دینی را از حماسه حسینی آموخته‌اند. به این عده قلیل هنجارشکن که با توهم، تحت تأثیر رسانه‌های غربی قرار گرفته‌اند اعلام می‌کنیم که مردم ما از آرمان‌های اسلامی و ارزش‌ها و مقدسات دینی با تمام وجود حمایت می‌کنن و هرگز ساکت نمی‌نشیند.

امام جمعه قم بیان کرد: جوشش احساسات و عواطف دینی مردم ما به حدی بالا است که برای نظم و امنیت کشور و احترام به پلیس و قانون تاکنون به میدان نیامده‌اند.

سعیدی ضمن اظهار تأسّف به خاطر درگذشت مهسا امینی که در تهران اتفاق افتاد، اظهار کرد: در پیش‌آمدهای مهم اجتماعی و سیاسی جمهوری اسلامی، نباید پلیس و نهادهای قانونی را بی‌دلیل و صرفاً بر پایه شایعات متهم به شکنجه و بی‌کفایتی برای حفظ جان شهروندان کرد و هم نوا با دشمنان در آتش فتنه، تحریک احساسات و جریجه دار کردن افکار عمومی مشارکت کرد.

تولیت حرم حضرت معصومه(س) گفت: سخن خداوند را به خواص تأثیرگذار یادآوری می‌کنم که در آیه شش سوره حجرات می‌فرماید «یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا إِنْ جَاءَکُمْ فَاسِقٌ بِنَبَإٍ فَتَبَیَّنُوا أَنْ تُصِیبُوا قَوْمًا بِجَهَالَةٍ فَتُصْبِحُوا عَلَیٰ مَا فَعَلْتُمْ نَادِمِینَ» ای مؤمنان، هر گاه فاسقی خبری برای شما آورد تحقیق کنید، مبادا از روی نادانی به جامعه آسیب برسانید و سخت از کار خود پشیمان گردید.

صف معترضان از صف اغتشاشگران جدا است

وی بیان کرد: رئیس‌جمهور قبل از سفر به سازمان ملل به وزیر کشور دستور بررسی و ارائه گزارش دادند و بعد از انتشار فیلم نیز گوشه‌ای از دروغ‌پردازی دشمنان آشکار شد و پزشکان نیز اظهار نظر کردند و لازم است سریع به پرسش‌های پیرامون این ماجرا پاسخ صریح داده شود تا حقیقت روشن شود.

سعیدی اضافه کرد: مسئولان و نخبگان ما باید با جهاد تبیین و روشنگری به طور مستند و مستدل، جامعه و افکار عمومی را در مقابل فضا سازی رسانه‌ای و ناامنی روانی صیانت کنند زیرا کینه‌توزان جمهوری اسلامی ایران به میدان آمده‌اند. مردم از قوه قضائیه، نیروی انتظامی و دستگاه‌های امنیتی انتظار دارند که برای حفظ امنیت و نظم عمومی با اخلال گران، فتنه آفرینان و تشویش کنندگان افکار عمومی قاطعانه برخورد کنند

خطیب جمعه قم اظهار کرد: باید جلوی آن‌هایی که با آشوب به اموال عمومی و مردم آسیب زدند را بگیرند؛ زیرا می‌دانیم که صف معترضان از صف اغتشاشگران جدا است.

وی ادامه داد: فکری فوری برای فضای مجازی رها و بی‌حساب و کتاب که منشأ فساد و فتنه بسیار است گرفته شود چون ضد انقلاب و آشوب‌گران از طریق فضای مجازی با سو استفاده از ماجرای اخیر و با تحریک احساسات در پی آشوب و تخریب اموال عمومی هستند.

عضو مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: سفر تاریخی رئیس‌جمهور به سازمان ملل علیرغم فضا سازی مسموم، تحرک منافقین و فشارهای دشمنان، پیروزی بزرگی در حوزه بین‌الملل است این سفر و سخنرانی ایشان یادآور سخنرانی تاریخی شهید رجایی و رهبر معظم انقلاب در سازمان ملل است. اوج سخنان رئیس جمهور زمانی بود که عکس حاج قاسم سلیمانی را در سازمان ملل در برابر سازمان‌ها دولت‌ها و ملت‌ها بلند کرد و تأکید کرد که ملت ایران نسبت به انتقام خون حاج قاسم از ترامپ و پیگیری پرونده کیفری همچنان اصرار دارد.

سعیدی در خطبه اول با بیان اینکه مؤمنین علاقه دارند که میزان تقوای خود را بسنجند و حد و حدود تقوای خود را بدانند، عنوان کرد: امام سجاد (ع) می‌فرماید هرکسی به آنچه که خدا برای او واجب کرده است عمل کند از خیر الناس است.

وی با اشاره به آیه ۵۴ سوره توبه اظهار کرد: خداوند در این آیه می‌فرماید انفاق منافقین پذیرفته نیست؛ زیرا آن‌ها به خدا و رسول او کافر هستند و نماز را با کسالت و بی‌حوصلگی به جا می‌آورند و از روی کراهت انفاق می‌کنند.

سعیدی با بیان اینکه خداوند در این آیه به چهار خصیصه زشت منافقین اشاره می‌کند، گفت: منافقین به ظاهر مسلمان هستند، اما در حقیقت به خدا کافر هستند؛ در واقع نفاق بدترین انواع کفر است و منافقین دورترین مردم از خدا هستند.

تولیت حرم حضرت معصومه(س) در رابطه با دلیل بدتر بودن منافق از کافر بیان کرد: منافق با استفاده از مصونیتی که در پناه اسلام به دست آورده است ناجوانمردانه، آزادانه و رذیلانه به مؤمنین ضربه می‌زنند و همدست با کفار و دشمنان اسلام از پشت خنجر می‌زنند.کفار، ظاهر و باطن یکسان دارند و و انسان به راحتی می‌تواند در برابر آن‌ها موضع بگیرد اما منافقین ظاهر خود را مسلمان نشان می‌دهند؛ اما در واقع به پیامبر اکرم (ص) ایمان ندارند و چون ایمان ندارند از او اطاعت نمی‌کند.

امام جمعه قم با اشاره به اینکه انفاق یک عبادت اقتصادی است و باید بر پایه و اساس ایمان استوار باشد، یادآور شد: انفاق آنها از روی باور و ریشه‌های معنوی نیست بلکه از روی ناخوشنودی است و برای آن که کفرشان آشکار نشود مجبور هستند به ظواهر دینی (از روی کراهت) عمل کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha