کد خبر: 4064309
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۴

قطار بخش معارفی مسابقات سراسری قرآن کریم به قم رسید

رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه استان قم با اشاره به اینکه بخش معارفی چهل و پنجمین دوره مسابقات قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران به قم واگذار شده است، گفت: بخش معارفی این دوره از مسابقات در سه بخش تفسیر عمومی قرآن و سوره مبارکه شعرا و ترجمه صد حکمت نهج‌البلاغه و دعاهایی از صحیفه سجادیه برگزار می‌شود.

سیدمحمد صالحی‌نژاد، دبیر بخش معارفی چهل و پنجمین دوره مسابقات قرآن کریم جمهوری اسلامی ایرانبه گزارش ایکنا از قم، سیدمحمد صالحی‌نژاد، دبیر بخش معارفی چهل و پنجمین دوره مسابقات قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران، در نشست خبری که امروز ۲۴ خردادماه در اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم برگزار شد، با اشاره به اینکه این مسابقات در رشته‌های مختلف و با حضور بانوان و آقایان بالای ۱۸ سال برگزار می‌شود، اظهار کرد: مسابقات این دوره در ۱۲ رشته برگزار می‌شود که شامل رشته‌های حفظ کل قرآن، حفظ ۲۰ جزء، حفظ ۱۰ جزء(مرحله شهرستانی و استانی)، حفظ پنج جزء(مرحله شهرستانی و استانی)، قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، تفسیر عمومی قرآن کریم،‌ اذان،‌ دعاخوانی، مدیحه‌سرایی، ترجمه نهج‌البلاغه، ترجمه صحیفه سجادیه است.

وی با بیان اینکه بخش معارفی این مسابقات به قم واگذار شده است، ادامه داد: بخش معارفی این دوره از مسابقات در سه بخش تفسیر عمومی قرآن و سوره مبارکه شعرا و ترجمه صد حکمت نهج‌البلاغه و دعاهایی از صحیفه سجادیه برگزار می‌شود که ثبت نام آن از ۲۱ اردیبهشت شروع شده و تا ۱۰ تیر ادامه دارد.

دبیر بخش معارفی چهل‌وپنجمین دوره مسابقات قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران گفت: در این دوره برای اولین بار رشته‌های نهج‌البلاغه، صحیفه سجادیه و مدیحه‌سرایی و همخوانی در دو بخش بانوان و آقایان به مسابقات اضافه شده است.

صالح‌نژاد گفت: علاقه‌مندان به‌طور هم‌زمان می‌توانند نسبت به ثبت‌نام در یکی از رشته‌های انفرادی آوایی (قرائت تحقیق و ترتیل، تمام رشته‌های حفظ، اذان و دعاخوانی) و یک رشته گروهی (مدیحه‌سرایی و همخوانی قرآن کریم) اقدام کنند.

وی افزود: شرکت‌کنندگان بخش معارفی مردادماه به صورت آنلاین در مرحله اول مسابقات شرکت کرده و به سؤالات چهار گزینه‌ای پاسخ می‌دهند؛ مرحله نهایی نیز آذرماه به صورت حضوری با حضور ۱۵۰ نفر از بانوان و آقایان منتخب در قم برگزار خواهد شد.

صالح‌نژاد بیان کرد: همچنین به‌منظور ترویج معارف عمومی قرآن کریم و آشنایی با آن، تمام شرکت‌کنندگان می‌توانند علاوه بر رشته‌های فوق، در یکی از رشته‌های معارفی (تفسیر عمومی قرآن کریم، ترجمه نهج البلاغه، ترجمه صحیفه سجادیه) ثبت‌نام کنند.

دبیر بخش معارفی چهل و پنجمین دوره مسابقات قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران بابیان اینکه علاقه‌مندان می‌توانند برای ثبت نام به سایت اینترنتی این مسابقات مراجعه کنند، گفت: سایت مسابقات رسمی جمهوری اسلامی به آدرس www.quraniran.ir در دسترس عموم قرار دارد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha