کد خبر: 4059460
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۴

امام جمعه قم گفت: افرادی که از مسئولیت‌های خود شانه خالی می‌کنند، از کج روی‌ها چشم پوشی می‌کنند، به وعده‌هایی که داده‌اند عمل نمی‌کنند و وظایف خود را به عهده دیگران می‌اندازند باید بدانند که روزی در محضر خدا باید پاسخگو باشند.

آیت‌الله سیدمحمد سعیدی، تولیت حرم بانوی کرامت به گزارش ایکنا از قم، آیت‌الله سیدمحمد سعیدی، تولیت حرم بانوی کرامت در دیدار محمدعلی زلفی‌گل، وزیر علوم تحقیقات و فناوری که امروز سوم خردادماه در سالن محراب حرم مطهر بانوی کرامت انجام شد، با اشاره به انتظاراتی که رئیس جمهور، مردم و قانون از وزارت علوم دارند، اظهار کرد: همه این انتظارات باید اولویت‌بندی شوند و در حد توان به این انتظارات پاسخ داده شود.

وی با بیان اینکه نباید مشغله‌های کاری باعث شود که وظایف خود را فراموش کنیم، افزود: در شرع مقدس هم بر برنامه‌ریزی و محاسبه نفس قبل از اینکه خداوند بخواهد اعمال ما را محاسبه کند تأکید شده است؛ بنابراین مسئولان ما باید قبل از اینکه مأموریتشان تمام شود عملکرد خود را محاسبه کنند.

تولیت حرم مطهر بانوی کرامت افزود: افرادی که از مسئولیت‌های خود شانه خالی می‌کنند، از کج روی‌ها چشم پوشی می‌کنند، به وعده‌هایی که داده‌اند عمل نمی‌کنند و وظایف خود را به عهده دیگران می‌اندازند باید بدانند که روزی همه این‌ها محاسبه خواهد شد و در محضر خدا باید پاسخگو باشند.

وی با بیان اینکه وقتی در محضر بزرگی هستیم حتی کارهایی که وظیفه ما نیست را هم انجام می‌دهیم، گفت: همه ما در محضر خداوند هستیم و این شیرین کاری‌ها را باید در محضر خدا هم انجام دهیم و یقین داشته باشیم که خدا چندین برابر به ما پاداش خواهد داد.

سعیدی با بیان اینکه خداوند است که انسان را در مسندها می‌نشاند، یادآور شد: اگر خدا نخواهد، هیچ مسئولی بر صندلی خود نمی‌تواند بنشیند و افراد زیادی بر صندلی‌ها نشانده می‌شوند تا امتحان شوند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: