کد خبر: 4088769
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۹

ایجاد هراس در دل دشمنان مبتنی بر عقلانیت و آینده‌بینی است

خطیب جمعه قم با اشاره به اینکه یکی از پیام‌های فتنه اخیر مجهز شدن به بالاترین سلاح‌های نرم و سخت است، گفت: دفاع مؤثر و ایجاد آمادگی در تمام ابعاد و مؤلفه‌های قدرت برای ایجاد هراس در دل دشمنان مصداقی از یک امر مقدس و مبتنی بر عقلانیت و آینده‌بینی است.

آیت‌الله سیدمحمد سعیدی، خطيب جمعه قمبه گزارش ایکنا از قم، آیت‌الله سیدمحمد سعیدی، خطيب جمعه قم در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم که امروز، هشتم مهرماه در مصلای قدس قم برگزار شد، اظهار کرد: خانواده‌ها باید فرزندان خود را از فتنه و آشوب دور کنند و اجازه ندهند آنها دستاویز بدخواهان شوند.

وی با بیان اینکه فتنه اخیر از نظر گستردگی ضعیف‌تر از فتنه سال ۸۸ بود، ادامه داد: از آنجایی که دشمنان خدا با دوستان خدا در جنگ و ستیز هستند، فتنه اخیر آخرین دست از این حوادث نخواهد بود.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: دفاع مؤثر و ایجاد آمادگی در تمام ابعاد و مؤلفه‌های قدرت برای ایجاد هراس در دل دشمنان مصداقی از یک امر مقدس و مبتنی بر عقلانیت و آینده‌بینی است.

خطیب جمعه قم با بیان اینکه نیروی انتظامی در حوادث اخیر خوش درخشید، گفت: حافظان امنیت امروز مقتدر و قدرتمند هستند و اگر جایی بخاطر برخی مصالح عملکرد دیگری دارد نباید حمل بر ضعف آنان شود.

سعیدی با اشاره به اهمیت امیدآفرینی در جامعه، گفت: انتظار فرج به‌عنوان یکی از عبادات مهم نشان از اهمیت امیدآفرینی دارد؛ چنین انتظاری همراه با پویایی و تلاش است و زحمت و رنج‌های امروز ملت ایران نیز به امید ظهور منجی عالم بشریت و توسعه قسط و نابودی بی‌عدالتی و ظلم است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جریان‌شناسی تاریخ صدر اسلام با اشاره به آیاتی از سوره توبه، ابراز کرد: ظواهر مادی و امکانات منافقین نباید مومنان را دچار تشکیک کند چراکه جمع‌آوری این اموال مایه رنج در دنیا و عذاب آخرت برای آن‌هاست.

سعیدی ادامه داد: منافقین بخاطر بی‌دینی و نفاق درونی اموال و تجهیزات خود را صرف شقاوت خود می‌کنند و به فرجام بدی گرفتار می‌شوند.

وی گفت: شیاطین و استکبار جهانی از راه‌های مختلف به‌خصوص فضای مجازی نقشه‌های شومی برای فرزندان ایران کشیده است، با بازگشایی مدارس امید می‌رود دانش آموزان با تعلیم و تربیت صحیح، توطئه‌های دشمنان را خنثی کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha