کد خبر: 4064727
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۴

لباس خون‌آلود خلبان شهید ارتش به موزه فاطمی اهدا شد

رئیس اداره موزه فاطمی از اهدای یک دست کامل لباس خلبانی مربوط به یکی از شهدای خلبان ارتش به موزه فاطمی خبر داد و گفت: این مجموعه بنا است در یک ویترین ویژه آثار خلبانان شهید ارتش جمهوری اسلامی ایران در گنجینه حرم و مجاهدان که مربوط به نقش حرم حضرت معصومه در انقلاب اسلامی است در گنجواره دفاع مقدس به نمایش درآید.

به گزارش ایکنا از قم، به نقل از پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه(س)، حجت‌الاسلام محمدباقر مشکاتی، رئیس اداره موزه فاطمی طی سخنانی اظهار کرد: جمعی از فرماندهان و مسئولان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور در موزه آستان مقدس فاطمی مجموعه آثاری از شهدای خلبان نیروی هوایی ارتش را به موزه فاطمی اهدا کردند.

وی افزود: این مجموعه شامل یک کلاه خلبانی کامل، یک لباس خلبانی خون آلود مربوط به یکی از شهدای خلبان استان قم، یک روپوش محافظ خلبان به همراه تجهیزات کامل می‌باشد که بنا است به زودی دو ماکت هواپیمای جنگی ارتش، شناسنامه حکاکی شده خلبانان شهید استان قم و تعدادی از تصاویر قدیمی این خلبانان نیز به موزه فاطمی اهدا شود.

رئیس اداره موزه فاطمی گفت: این مجموعه بنا است در یک ویترین ویژه آثار خلبانان شهید ارتش جمهوری اسلامی ایران در گنجینه حرم و مجاهدان که مربوط به نقش حرم حضرت معصومه درانقلاب اسلامی است در گنجواره دفاع مقدس به نمایش درآید.

یادآور می‌شود، در آیین گرامیداشت ۵۶۵ شهید ارتش که امروز 26 خردادماه در استان قم انجام شد، جمعی از فرماندهان و مسئولان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور در صحن امام رضا(ع) حرم مطهر حضرت معصومه(س) ضمن ادای احترام به ساحت کریمه اهل‌بیت(س) بر مزار شهید سپهبد محمدولی قرنی حاضر شده و به مقام والای شهدای انقلاب اسلامی ایران ادای احترام کردند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha