کد خبر: 4058371
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۹

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: علما و روحانیون در طول تاریخ اسلام در هر نهضت و قیام در جهت اصلاح امور مردم و جامعه بر اساس دین و شریعت، نقش تأثیرگذار و تعیین کننده‌‌ای داشته و امروز هم اینگونه است و روحانیت و مردم همواره در کنار یکدیگر خواهند بود.

به گزارش ایکنا از قم، حجت‌الاسلام و المسلمین مجتبی ذوالنور، نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه 30 اردیبهشت‌ماه شهر مقدس قم گفت: ایمان، جهاد، شهادت طلبی، ایثار، ولایتمداری، وحدت و توسل به اهل بیت(ع)، عواملی هستند که باعث شده ایران اسلامی در چهار دهه گذشته در برابر هجوم نظامی و دسیسه‌های بی‌شمار دشمنان پیروز شود.

وی با اشاره به نقش ارزنده روحانیت در دفاع مقدس و ایستادگی مردم ایران در برابر فتنه‌های دشمنان، ادامه داد: علما و روحانیون در طول تاریخ اسلام در هر نهضت و قیام در جهت اصلاح امور مردم و جامعه بر اساس دین و شریعت، نقش تأثیرگذار و تعیین کننده‌‌ای داشته و امروز هم اینگونه است و روحانیت و مردم همواره در کنار یکدیگر خواهند بود.

نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طلاب و روحانیون همواره مورد بغض دشمنان کینه توز بوده‌اند و ترور دو شهید بزرگوار در حرم رضوی نیز گویای این مسأله است، ابراز کرد: امروز که مستکبران جنگ نیابتی را در کنار مرزهای ایران به راه انداخته‌اند، روحانیت ۳۸ شهید مدافع حرم تقدیم اسلام و انقلاب کرده است.

وی با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس، تریبون‌ها و منبرهای نماز جمعه و جماعات و مجالس اهل بیت(ع) پشتیبان جبهه‌ها و موجب دلگرمی رزمندگان اسلام بود، تصریح کرد: روحانیون در رده‌های مختلف مدیریتی و مسؤولیتی نیز در دفاع مقدس، در هدایت و مقاومت رزمندگان بسیار تأثیرگذار بودند.

ذوالنور با اشاره به نقش تبلیغی رزمی روحانیت در دوران دفاع مقدس در جبهه‌ها، خط مقدم، در پشت جبهه‌ها و در همه شهرها و روستاها، گفت: روحانیون همواره با حضور مؤثر و سخنرانی‌های خود موجب تقویت ایمان، اعتقاد و روحیه مردم و رزمندگان بودند.

وی همچنین جنگ و جهاد روحانیون در جبهه‌ها را مورد توجه قرار داد و گفت: چه بسیار روحانیون و طلبه‌هایی که حتی هویت طلبگی خود را پنهان می‌کردند و در کنار رزمندگان اسلام به شهادت رسیدند که قطعا تعداد این طلبه‌های گمنام، آمار ۴ هزار شهید روحانی را بسیار افزایش می‌دهد.

نماینده مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه روحانیت همواره برای دفاع از اسلام و انقلاب در میدان مبارزه و در کنار همه مردم حضور داشته است، اضافه کرد: همانگونه که نفوذ کلام امام راحل(ره) در پیروزی و پیشبرد انقلاب اسلامی نقشی بی‌بدیل داشت، امروز هم دشمنان ولایت و رهبری را نشانه گرفته‌اند و همه باید مراقب باشند خون شهدا پایمال نشود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: