کد خبر: 4030299
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۲
لاله افتخاری:

دبیرکل اتحادیه جهانی زنان مسلمان گفت: در فضای غبارآلود ترویج افکار فمنیستی، پرداختن به الگوی اسلامی زن و خانواده و بهره‌گیری از تعالیم حضرت فاطمه معصومه(س) در مباحث خانوادگی و اجتماعی مسئله بسیار مهم و حیاتی است.

لاله افتخاری، دبیرکل اتحادیه جهانی زنان مسلمان به گزارش ایکنا از قم، لاله افتخاری، دبیرکل اتحادیه جهانی زنان مسلمان در همایش بین‌المللی «بانوی مهر» که امروز دوم بهمن‌ماه در سالن همایش‌های غدیر دفتر تبلیغات اسلامی قم، برگزار شد، با بیان اینکه حدود یک دهه از موجودیت اتحادیه جهانی زنان مسلمان می‌گذرد، اظهار کرد: با توجه به نیاز و ضرورتی که از تعالیم نجات‌بخش وحی در تمام دوران برای بانوان وجود دارد، اتحادیه جهانی زنان مسلمان شکل گرفته است.

وی ادامه داد: شناسایی ظرفیت زنان مسلمان، تقریب بین زنان مذاهب اسلامی، به فعلیت رساندن ظرفیت‌های زنان مسلمان، تربیت نسل اسلام‌باور، مشارکت در برنامه‌های ملی و بین‌المللی، تولید محتوا، شبکه‌سازی در کشورهای مختلف، برگزاری دوره‌های آموزشی و تربیتی در داخل و خارج از ایران، کاهش آسیب‌های اجتماعی، معرفی زنان پویا و تأثیرگذار در عرصه بین‌الملل، برگزاری دوره‌های دانش‌افزایی و افزایش سطح آگاهی زنان از اهداف مهم این اتحادیه است.

دبیرکل اتحادیه جهانی زنان مسلمان بیان کرد: این اتحادیه برای پیشبرد اهداف خود اقدام به تشکیل کمیته‌های مختلفی مانند فرهنگی و اجتماعی، قرآن، قدس، علمی و کودک و نوجوان کرده است.

 افتخاری با اشاره به اینکه بیش از یک هزار مقاله به همایش بین‌المللی بانوی مهر در یک بازه کوتاه زمانی ارسال شده است، گفت: در فضای غبارآلود ترویج افکار فمنیستی، پرداختن به الگوی اسلامی زن و خانواده و بهره‌گیری از تعالیم حضرت فاطمه معصومه(س) در مباحث خانوادگی و اجتماعی مسئله بسیار مهم و حیاتی است.

دبیرکل اتحادیه جهانی زنان مسلمان اظهار کرد: حضور تأثیرگذار زنان مسلمان در فضای مجازی، تمدن‌سازی نوین اسلامی و ترویج سیره فاطمی از اهداف و رویکردهای همایش حاضر است.

افتخاری با تأکید بر اینکه این اتحادیه هیچ ردیف بودجه دولتی نداشته و تمام هزینه‌های آن از طریق مشارکت‌های مردمی تأمین می‌شود، یادآور شد: در مراسم اختتامیه این همایش از پنج بانوی تأثیرگذار در عرصه ملی و بین‌المللی با اهدای لوحی تقدیر به‌عمل می‌آید.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: