اجرای ۱۷۸ عنوان برنامه با محوریت دهه کرامت در ۲۷ بقعه قم
کد خبر: 4143209
تاریخ انتشار : ۰۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۲

اجرای ۱۷۸ عنوان برنامه با محوریت دهه کرامت در ۲۷ بقعه قم

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم گفت: ۱۷۸ عنوان برنامه به‌مناسبت روز ملی تجلیل از امامزادگان و فرارسیدن دهه کرامت، با محوریت ۲۷ بقعه شاخص استان برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین عباس اسکندری، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قمبه گزارش ایکنا از قم، به نقل از روابط عمومی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان قم، حجت‌الاسلام والمسلمین عباس اسکندری، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با اشاره به ویژه‌برنامه‌های تدارک دیده شده برای دهه کرامت و سالروز میلاد حضرت فاطمه معصومه(س) و امام رضا(ع) با محوریت بقاع متبرکه قم اظهار کرد: در ۲۱ بقعه شهرستان قم و شش بقعه کهک و در مجموع در ۲۷ بقعه استان، مراسم باشکوهی تدارک دیده شده که از ابتدای دهه کرامت شروع شده است؛ همچنین در یک بقعه شاخص کهک، مراسم تجلیل از امامزادگان برگزار خواهد شد.

وی افزود: در ۲۳ بقعه جشن سالروز میلاد حضرت فاطمه معصومه(س)، در ۱۵ بقعه جشن روز دختر، در ۳۵ بقعه جشن سالروز میلاد امام هشتم حضرت علی بن موسی الرضا(ع) و با محوریت هفت بقعه، اردوی مادر و دختری برگزار می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم از اجرای نورافشانی محیطی در شش بقعه شاخص استان خبر داد و گفت: کاروان‌های شادی با عنوان «شمیم کرامت» نیز با محوریت چهار بقعه در طول دهه کرامت به اجرای برنامه‌ برای شهروندان و زائران می‌پردازند.

وی ادامه داد: علاوه بر این، شش کاروان سفیران کریمه و دو کاروان زیر سایه خورشید هم در بقاع شاخص استان قم برنامه‌های متنوعی خواهند داشت.

اسکندری با اشاره به برپایی پنج ایستگاه صلواتی در جوار پنج بقعه شهرستان قم گفت: طی دهه کرامت امسال، مضجع شریف ۱۶ امامزاده واجب‌التعظیم استان قم نیز غبارروبی و عطرافشانی می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم تصریح کرد: خیمه‌های معرفت نیز با غرفه پاسخ به شبهات و آشنایی با امامزادگان در ۹ بقعه شهرستان قم و شش بقعه کهک برپا شده ضمن اینکه هشت بقعه هم در قم و کهک میزبان محافل قرآنی خواهند بود.

وی با اشاره به اینکه مقرر شده در پنج بقعه شهرستان‌های قم و کهک نیز مراسم یادبود شهدای حادثه تروریستی حرم شاهچراغ(ع) برگزار شود، یادآور شد: پروژه‌های عمرانی مختلفی هم در بقاع دو شهرستان قم و کهک به بهره‌برداری می‌رسند، در پنج بقعه قم و چهار بقعه کهک، مراسم افتتاح این طرح‌ها برگزار خواهد شد.

انتهای پیام
captcha