کد خبر: 4087313
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۰

نیروهای انقلابی و ارزشی مقابل دشمنان بایستند

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: در تهدید داخلی اتفاق‌هایی در جامعه رخ می‌دهد که دشمنان آرام آرام بین مردم و آرمان‌های انقلاب فاصله می‌اندازند و مردم انگیزه‌های روزهای نخست انقلاب را از دست می‌دهند از این رو نیازمند به صحنه آمدن نیروهای انقلابی و ارزشی در جامعه هستیم. 

به گزارش ايکنا از قم، آیت‌الله سیدهاشم حسینی بوشهری، رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در مراسم رژه نیروهای مسلح استان قم که امروز 31 شهريورماه به مناسبت هفته دفاع مقدس برگزار شد، با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی الگوی جدیدی به دنیا ارائه داد و دشمن از ایران ناراحت است، اظهار کرد:‌ کسانی به ظاهر طرح دوستی دارند اما نقشه‌کشی کرده و طمع به مرزهای ما دارند همین روزها فعالند و نیروهای مسلح چون دفاع مقدس باید کشور را حفظ کرده و نگذارند این مملکت آسیب ببیند.

وی ادامه داد:‌ هر انقلابی هنگام‌ پدیدآمدن از جهات مختلف مورد تهدید قرار می‌گیرد و دو تهدید داخلی و خارجی متوجه هر انقلابی است.

وی افزود: در تهدید داخلی اتفاق‌هایی در جامعه رخ می‌دهد که دشمنان آرام آرام بین مردم و آرمان‌های انقلاب فاصله می‌اندازند و مردم انگیزه‌های روزهای نخست انقلاب را از دست می‌دهند از این رو نیازمند به صحنه آمدن نیروهای انقلابی و ارزشی در جامعه هستیم. 

حسینی بوشهری افزود: نسل جوان در این بین بیش از دیگران‌ تأثیرپذیر است و به دلیل آشنا نبودن با روزهای سخت انقلاب تحت تاثیر افکار بیگانگان قرار گیرد.

وی با اشاره به تهدیدهای بیرونی و خارجی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی گفت: در هر مرحله از رشد و تکامل انقلاب از بیرون از مرزها مورد تهدید قرار گرفتیم به خصوص زمانی که رهبر و مسئولان بلند پایه انقلاب، رسالتی برای انقلاب تعریف می‌کنند که با انقلاب‌های عادی قابل مقایسه نیست و آن رسالت جهانی انقلاب است.

وی تاکید کرد: دشمن از سرایت انقلاب به کشورهای دیگر در هراس است و بیگانگانی که از ایران بهره می‌بردند و دست‌شان قطع شده باعث لطمه به انقلاب ارزشی ما می‌شوند.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: انقلاب تهدیدهای درونی را شاهد بوده که با هدایت معمار بزرگ انقلاب و رهبر معظم انقلاب و حضور مردم مؤمن، متدین و نیروهای مسلح در تمام‌ سطوح تاکنون دشمن ناکام مانده است.

وی گفت: در بعد تهدیدات بیرونی شاهد تهدیدات فراوانی چون کودتا، تحریم اقتصادی و استفاده از ستون پنجم در ایجاد تفرقه بین مردم بوده‌ایم اما یکی از مسائلی که سخت مردم‌ ما را هشت سال درگیر کرد جنگ تحمیلی بود.

وی ادامه داد: در این جنگ،‌ نیروهای مسلح ما از ارتش، سپاه، بسیج و انتظامی و توده مردم در سراسر کشور جانانه ایستادند و با هدایت‌های امام (ره) دشمن را ناکام گذاشتند و در نهایت سرزمین‌مان را واگذار نکرده و تسلیم دشمن نشده‌ایم.

حسینی بوشهری با اشاره به این که ایران جبهه مقاومت علیه دشمنان ایجاد کرده است که خواب را از چشم آن‌ها ربوده است، گفت: این انقلاب ماندنی است، با امدادهای غیبی پیروز شد و با اقتدار جوان‌های از خود گذشته با ظرفیت‌های درونی و داخلی پیروز شد و تمام این ویژگی‌هایی که رمز پیروزی ما است علت بقای انقلاب می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha