کد خبر: 4085943
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۵
آیت‌الله سعیدی:

پیاده‌روی اربعین اثبات فرهنگ امامت است

خطیب نماز جمعه قم گفت: پیاده‌روی اربعین ثابت می‌کند که امامت یک فرهنگ است و برای شیعیان فرقی در پیوند با امامت بین دوران‌ حیات و ممات اهل بیت(ع) وجود ندارد.

آیت‌الله سیدمحمد سعیدی، خطیب نماز جمعه قمبه گزارش ایکنا از قم، آیت‌الله سیدمحمد سعیدی، خطیب نماز جمعه قم در خطبه‌های امروز 25 شهریورماه در مصلای قدس قم، با اشاره به عضویت رسمی ایران در سازمان همکاری‌های شانگهای، اظهار کرد: ایران نسبت به رفع تحریم‌ها اصرار دارد و معتقد است باید تحریم‌های ظالمانه برداشته شود ولی همزمان نیز ارتباط با همسایگان و گسترش ارتباطات با کشورهای غیرمتخاصم را در راستای خنثی‌سازی تحریم‌ها برنامه‌ریزی کرده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به اربعین حسینی اشاره کرد و گفت: پیاده‌روی اربعین ثابت می‌کند که امامت یک فرهنگ است و برای شیعیان فرقی در پیوند با امامت بین دوران‌ حیات و ممات اهل بیت(ع) وجود ندارد.

وی با اشاره به حدیثی از امام صادق(ع)، ابراز کرد: بیداری جامعه و نجات احیای دین خدا مهمترین هدف از قیام عاشورا بود، گاهی روشنگری و خروج بندگان از جهالت جز با خون و شهادت ممکن نیست.

امام جمعه قم، گفت: پیام عاشورا این است که برای بقا و نجات دین باید قیام کرد ولو این قیام به بهای شهادت باشد.

وی در ادامه با اشاره به جریان شناسی سیاسی دوران پیامبر گرامی اسلام (ص) در آیات سوره توبه، ابراز کرد: یکی از ویژگی‌های منافقان در این آیات کارهایی نمایشی مانند انفاق یاد شده و که خداوند به صراحت نسبت به بی‌ارزش بودن انفاق آنها تأکید می‌کند، اخلاص و تقوا شرط قبولی کارها در منطق قرآن کریم است.

امام جمعه قم ادامه داد: یکی از ویژگی‌های مهم و اصلی مسلمانان و مؤمنان واقعی اطلاعت از حاکم دین در جنگ و سایر اتفاقات جاری جامعه است.

سعیدی یادآور شد: کار و رسالت اصلی امام جامعه انسان‌پروری و نخبه‌سازی است و این مهم وقتی عملی می‌شود که انسان خود را مطیع تام امام معصوم کند و خواست او را بر اجتهاد خود ترجیح دهد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha