کد خبر: 4066887
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۱

لزوم توجه به مسائل دینی و اخلاقی دانش‌آموزان در مدارس

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قم با بیان اینکه متأسفانه آنچنان که به موفقیت‌ها و رتبه‌های علمی دانش‌آموزان توجه شده، از باورها و آموزه‌های دینی و اخلاقی آنها غفلت شده است، تصریح کرد: هرچه نسبت به باورها و اعتقادات کودکان اهتمام داشته باشیم، از آسیب‌ها و ناهنجاری‌های آنها در آینده پیشگیری کرده‌ایم.

احمد حاجی‌زاده، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قمبه گزارش ایکنا از قم، احمد حاجی‌زاده، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قم در دومین جلسه شورای آموزش و پرورش استان قم که شامگاه پنجم تیرماه برگزار شد، اظهار کرد: کمک به نظام آموزش و پرورش کشور، وظیفه‌ای همگانی است و همه دستگاه‌ها باید برای تأمین امکانات و زیرساخت‌های لازم برای اداره‌کل آموزش و پرورش همکاری و مشارکت داشته باشند.

وی با اشاره به لزوم تأمین زمین برای احداث مدارس و مراکز آموزشی در شهر قم، ادامه داد: باید در جلسه‌ای با حضور شهرداری قم و دستگاه‌های مرتبط، موضوع تأمین زمین و تغییر کاربری‌های مورد نیاز آموزش و پرورش مورد بحث و بررسی قرار بگیرد.

معاون استاندار قم بر ضرورت توجه به استحکام مدارس به‌ویژه مدارس غیردولتی تأکید کرد و گفت: وضعیت ساختمان‌های مدارس باید به‌خوبی بررسی و تا آغاز سال تحصیلی آینده، وضعیت آنها بهبود یابد و اگر مدرسه غیردولتی از استانداردهای لازم برخوردار نباشد، باید تعطیل شود.

وی با بیان اینکه متأسفانه آنچنان که به موفقیت‌ها و رتبه‌های علمی دانش‌آموزان توجه شده، از باورها و آموزه‌های دینی و اخلاقی آنها غفلت شده است، تصریح کرد: هرچه نسبت به باورها و اعتقادات کودکان اهتمام داشته باشیم، از آسیب‌ها و ناهنجاری‌های آنها در آینده پیشگیری کرده‌ایم.

حاجی‌زاده با بیان اینکه کودکان در دهه‌های گذشته نسبت به انجام کارهای فرهنگی شوق و مشارکت بیشتری داشتند، اما امروزه فقط رتبه‌های علمی آنها مورد توجه قرار می‌گیرد، گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و سیره شهیدان، یکی از ابزارهای جدی برای مصونیت‌سازی جامعه از آسیب‌های اجتماعی است.

وی اهتمام به فرهنگ عفاف و حجاب، فضای مجازی و مسائل خانوادگی در میان دانش‌آموزان را نیز مورد توجه قرار داد و یادآور شد: همه ما نسبت به تعلیم و تربیت کودکان و نوجوانان مسئولیت داریم و باید در پیشگاه خداوند متعال پاسخگو باشیم و از همه ظرفیت‌ها در این مسیر استفاده کنیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :