کد خبر: 4038221
تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۶

مهلت ارسال آثار جشنواره تولیدات رسانه‌ای مهدویت تا 19 اسفند‌ماه

جشنواره تولیدات رسانه‌ای مهدویت ویژه فعالان فضای مجازی به همت سازمان فضای مجازی سراج برگزار می‌شود. علاقه‌مندان می‌توانند آثار خویش را تا 19 اسفندماه ارسال کنند.

جمکرانبه گزارش ایکنا از قم، محمدعلی حبیبی، دبیر جشنواره مهدویت در نشست خبری جشنواره تولیدات رسانه‌ای مهدویت ویژه فعالان فضای مجازی که امروز سوم اسفندماه برگزار شد، اظهار کرد: هدف از برگزاری این جشنواره، ایجاد حال و هوای مهدوی و نهادینه کردن فرهنگ انتظار در ایام تولد امام عصر (عج) است.

و‌ی افزود: قالب آثار شبکه‌های اجتماعی و صفحات مجازی، سایت‌ها و پایگاه‌های خبری و بخش‌های جشنواره، موشن گرافیک، گرافیک و پوستر، عکاسی و تدوین، نرم افزار‌های موبایلی و بازی، کلیپ و مستند کوتاه است.

دبیر جشنواره با اشاره به اینکه فراخوان ارسال آثار و تولیدات محتوایی در فضای مجازی با موضوع مهدویت همراه با برگزاری کارگاه‌های آموزشی رسانه‌ای ویژه فعالان فضای مجازی است، تصریح کرد: این کارگاه‌ها توسط استان‌های کشور به صورت تخصصی و با هماهنگی دفاتر استانی سازمان فضای مجازی سراج برگزار می‌شود.

حبیبی مهلت ارسال آثار را ۱۹ اسفند امسال عنوان کرد و گفت: اختتامیه، داوری و اعلام نتایج به صورت آنلاین در سه روز جمعه، شنبه و یکشنبه ۲۰ و ۲۱ و ۲۲ اسفند خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه محور‌های موضوعی جشنواره شامل مهدویت و امید به آینده، همدلی و برادری است، افزود: به برگزیدگان جشنواره جوایز نفیس نقدی و غیر نقدی همراه با لوح یادبود و تندیس افتخار اهدا می‌شود.

دبیر این جشنواره گفت: نحوه ثبت‌نام و مشارکت از طریق ورود به صفحه اینستاگرام جشنواره به آدرس Havadarim_festival@ یا ارسال آثار از طریق شماره واتس آپ با شماره ۰۹۳۹۷۷۱۰۸۳۱ خواهد بود.

همچنین مهدی دانش، مدیر هنر و رسانه جمکران اظهار کرد: قبل از شروع کرونا در کشور مسجد مقدس جمکران که مرجع مهدویت است موضوعی را با عنوان «اجتماع قلوب محور امام را برگزار کرد. با شروع کرونا ذیل این فعالیت مسئله همدلی و مواسات هم اضافه شد.

وی با اشاره به اینکه امسال ذیل همین موضوع کمپینی به همت سازمان فضای مجازی سراج با عنوان «به عشق مهدی هوادار هستیم» آغاز به کار کرده است، گفت: رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب هدف آرمان انقلاب را رسیدن به تمدن نوین انقلاب اسلامی اعلام می‌کنند.

وی اضافه کرد: ما یکی از ماموریت های خود را کمک به تشکیل جامعه اسلامی قرار داده ایم و با توجه به اینکه مسجد مقدس جمکران مکان عمومی و مورد تردد و حضور بسیاری از مردم می باشد در این راستا فعالیت های جدی را در نظر داریم.

دانش با اشاره به مولفه‌های جامعه اسلامی، گفت: در جامعه اسلامی اولین مولفه این است که محور ولی فقیه است و این جامعه از صالحین تشکیل شده و آنها نسبت به یکدیگر بی تفاوت نیستند.

وی تصریح کرد: در فرصت نیمه شعبان ما به دنبال این هستیم که عدم بی‌تفاوت نسبت به یکدیگر را در جامعه تبیین و ترویج دهیم.

مدیر هنر و رسانه جمکران یادآور شد: برای تبیین و ترویج این موضوع باید تولیدات رسانه ای خوب و قوی داشته باشیم به همین دلیل این جشنواره طراحی و شروع به کار کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha