کد خبر: 4010097
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۲

نخستین هتل اقامتی مسجد جمکران طی آیینی با حضور استاندار، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قم به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایکنا از قم، بهرام سرمست، استاندار قم در حاشیه افتتاح نخستین هتل اقامتی مسجد جمکران طی آیینی که با حضور استاندار و مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قم  امروز 11 آبان‌ماه به بهره‌برداری رسید، در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: این واحد گردشگری از نظر موقعیت مکانی در نزدیکترین فاصله به مسجد جمکران است و از نظر ارائه خدمات به زائران و مسافران نیز آمادگی خوبی دارد.

بهرام سرمست در ادامه با اشاره به بازدید خود از چند طرح گردشگری گفت: این طرح‌ها از نظر پشتیبانی و مانع زدایی مشکل‌هایی دارند و یک سری انتظارهایی را نیز طلب می‌کنند.

وی ادامه داد: بر اساس مصوبه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان، به بانک‌ها تاکید می‌کنیم که درخواست‌های مدیران این واحدها را جواب دهند و در ارائه تسهیلات نیز حداکثر کمک را داشته باشند.

وی بیان کرد: با پشت سرگذاشتن پنج موج سهمگین کرونایی که موجب شده واحدهای اقامتی استان آسیب جدی ببینند، از اداره‌کل میراث فرهنگی نیز انتظار داریم در پشتیبانی از این واحدها نهایت مساعدت را داشته باشد.

استاندار قم همچنین ابراز کرد: با لغو روادید ۲ کشور ایران و عراق، شاهد زیارت و افزایش حضور زائران در استان باشیم؛ از این‌رو چنین شرایطی می‌طلبد که از نظر ارتقا کیفیت خدمات و توسعه زیرساخت‌های گردشگری اقداماتی را انجام دهیم.

وی با اشاره به طرح احداث اولین هتل پنج ستاره قم، گفت: در این مجموعه گردشگری برای ارائه خدمات سازمان‌های مختلف و همچنین مانع زدایی  در روند اجرای طرح، نیازمند تشکیل کارگروه هستیم تا طبق هدف‌گذاری مورد نظر، شاهد افتتاح آن و توسعه بیشتر زیرساخت‌های گردشگری باشیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: