کد خبر: 4004789
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۹
حجت‌الاسلام والمسلمین دیرباز:
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: عالمان دینی در ایران و عراق باید دست در دست یکدیگر ادبیات مرتبط با حقوق بین‌الملل به‌خصوص از منظر اسلامی را غنا ببخشند.

به گزارش ایکنا از قم، به نقل از ستاد خبری همایش «حقوق بین‌الملل و مخاصمات مسلحانه در منطقه غرب آسیا»، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عسکر دیرباز عصر امروز 21مهرماه در این همایش که در تالار شیخ مفید برگزار شد، اظهار کرد: این همایش حاصل چندین ماه تلاش‌های شبانه‌روزی مسئولین دانشکده حقوق و رئیس این دانشکده است.

وی افزود: سال‌های گذشته دکتر فضائلی در سخنانی گفت که درزمینهٔ بین‌المللی امت اسلامی و کشورمان فعالیت‌های خوبی انجام داده است ولی ازنظر حقوق بین‌الملل و ازمنظر حقوقی جای بیشتر برای فعالیت وجود دارد.

رئیس دانشگاه قم بابیان اینکه عالمان در ایران و عراق باید دست در دست یکدیگر ادبیات مرتبط با حقوق بین‌الملل به‌خصوص از منظر اسلامی را غنا ببخشند، گفت: باید این هم‌فکری‌ها سبب غنای حقوق بین‌الملل شود و افرادی که در این همایش شرکت کردند به‌خصوص دکتر قاسمی و دکتر فضائلی در زمینه مسائل اسلامی در بعد تخصص خود صاحب‌نظر بوده و از منظر اسلامی نگاهی به این مسائل و مخاصمات مسلحانه دارند.

رئیس همایش حقوق بین الملل و مخاصمات مسلحانه در منطقه غرب آسیا تصریح کرد: دین مقدس اسلام و قرآن کریم وسنت شریف رسول خدا و آنچه از آثار و تعالیم خاندان رسول خدا به یادگار مانده است اقیانوس بی‌کرانی است، هنگامی‌که مسائل جدید و مستحدثه در ابعاد مختلف به وجود می‌آید شاهد این موضوع هستیم که اندیشمندان اسلامی به کمک این اقیانوس بی‌کران می‌توانند افق‌هایی در زمینه مسائل مختلف در ارتباط با مخاصمات مسلحانه باز کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: عالمان دینی و متخصصین امور بین‌الملل باید با تمسک به قرآن کریم و عترت که منبع و اقیانوس بی‌کران و یادگار رسول خدا است راه‌حل‌های جدید ایجاد کرده تا بشریت از مخاصمات نجات پیدا کند و افراد بی‌گناهی که درگیر جنگ‌ها هستند مصونیت پیداکرده و این مطلب در نهادهای بین‌المللی تثبیت شود و کشورهای مختلف به این موضوع گردن نهند که در جنگ‌ها به یک سری اصول پایبند باشند و از آن تخطی نکنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: