کد خبر: 3719312
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۷

حکمت‎نامه سالمندان رونمایی شد

گروه اجتماعی ــ مراسم رونمایی از کتاب حکمت‎نامه سالمندان به قلم آیت‎الله ری شهری و با حضور مدیران استان برگزار شد.

حکمت‎نامه سالمندان رونمایی شد
به گزارش ایکنا از قم، مراسم رونمایی از کتاب حکمت نامه سالمندان ظهر امروز با حضور رضا سلیقه مدیرکل بهزیستی استان قم، حجت الاسلام والمسلمین طباطبایی رئیس پژهشکده علوم حدیث دارالحدیث و حجت الاسلام والمسلمین سبحانی نیا معاون فرهنگی موسسه دارالحدیث در آسایشگاه سالمندان در میدان شهید محلاتی قم برگزار شد.
در ابتدای این برنامه دکتر رضا سلیقه با اشاره به مسایل مرتبط به نگاهدارای سالمندان از حیث اجرایی در استان قم، گفت: هم اکنون سه مرکز نگهداری سالمندان در استان وجود دارد و بیش از 2هزار سالمند در این مراکز نگهداری می شوند.
وی با اشاره به هزینه کرد چند میلیاردی برای یارانه نگهداری از سالمندان از سوی دولت بیان کرد: این هزینه، هزینه قانونی است ولی باید به شکلی رفتار کنیم که هیچ سالمندی دوران کهنسالی خود به دور از سرمایه های عاطفی که با سالها تلاش و خون دل ایجاد کرده است سپری کند.
در ادامه حجت الاسلام والمسلمین طباطبایی با اشاره به احادیثی از اهل بیت(ع) پیرامون تکریم سالمندان بیان کرد: پیران جامعه مایه برکت اجتماع هستند و اگر به خوبی تکریم نشوند قطعا با بی برکت شدن فضای اجتماعی و خانوادگی مواجه خواهیم شد زیرا برکت عنصری است که فارغ از فضای مادی تعریف می شود.
وی تصریح کرد: سالمندی نشانه آن است که یک فرد در طول دوره زمانی عمر خود، زندگی سالم ومفیدی داشته است و توانسته است که با مشکلات مختلف به خوبی مواجه شود و بیماری ها و حوادثی که برای بسیاری از مردم در دوران جوانی و میانسالی ایجاد می شود را پشت سربگذارد؛ به همین دلیل باید امید داشت که ما نیز بتوانیم به این شکل زندگی کنیم.
وی در پایان بر لزوم استفاده بهتر از این مواهب الهی و همچنین تغییر فکر در خصوص تکریم سالمندان در جامعه تاکید کرد.
حجت الاسلام والمسلمین سبحانی نیا معاون فرهنگی دارالحدیث نیز در پایان بر لزوم حفظ کرامت سالمندان تاکید کرد و گفت: باید به گونه ای رفتار کنیم که علاقه داریم فرزندان ما با ما برخورد کنند.
وی تصریح کرد: این کتاب، کتاب ویژه سالمندان نیست بلکه کتابی است که بخش عمده ای از آن مرتبط به جوانان است که چگونه از خود مراقبت کنند و چگونه به سن پیری برسند؛ برای فرهنگ سازی این کتاب نیز قرار است که با هماهنگی با سازمان بهزیستی کل کشور مسابقه کتابخوانی نیز در این زمینه برگزار شود.
پس از سخنان وی مراسم رونمایی از این کتاب که به قلم آیت الله ری شهری و همکاری پژوهشگران دارالحدیث منتشر شده است برگزار شد و مسئولان حاضر در جلسه از این آسایشگاه نیز بازدید کردند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha