کد خبر: 4225498
تاریخ انتشار : ۱۷ تير ۱۴۰۳ - ۲۱:۱۷
حجت‌الاسلام والمسلمین مؤمنی:

اشک بر مصائب سیدالشهدا(ع) مایه تقرب انسان به درگاه الهی است

سخنران حرم مطهر بانوی کرامت گفت: قرائت زیارت عاشورا، انکسار قلب و اشک بر مصائب سیدالشهدا(ع)، مایه تقرب انسان به خداوند است.

اشک بر مصائب سیدالشهدا مایه تقرب انسان به درگاه الهی استبه گزارش ایکنا از قم به نقل از پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه(س)، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسین مؤمنی سخنران حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س)، در ظهر اولین روز ماه محرم طی سخنانی در حرم مطهر بانوی کرامت اظهار کرد: برای ورود به ماه محرم انسان باید خود را مکلف به اعمالی نماید که بتواند از طریق این اعمال خود را به محضر الهی نزدیک‌تر‌ کند، قرائت زیارت عاشورا، قرائت دعای علقمه و بر زبان جاری ساختن ذکر استغفار مایه برکت و مایه دور شدن ابتلائات است و انسان را به محضر الهی نزدیک‌تر می‌کند.

وی افزود: طبق توصیه روایات هنگامی که ابتلائات گوناگون انسان را احاطه می‌کند، تضرع و ذکر استغفار می‌تواند این مصائب را از انسان دور نماید. خداوند متعال در سوره‌های هود و نوح وعده داده است استغفار مایه برکت دنیوی و اخروی، باعث ازدیاد نسل و مرتفع شدن گرفتاری‌های انسان است.

مؤمنی گفت: امام حسین(ع) در واقعه عاشورا در اوج مصیبت، انسان‌ها را متوجه خداوند می‌سازد و درس‌هایی به بشریت می‌آموزد که نباید آن‌ها را فراموش کرد، لذا دوری از وسوسه‌های شیطان، تسلط بر نفس اماره و مشغولیت به اعمالی که مایه تقرب انسان به خداوند است باید سرلوحه انسان در ابتدای ماه محرم قرار گیرد.

سخنران حرم بانوی کرامت تأکید کرد: قرائت زیارت عاشورا، انکسار قلب و اشک بر مصائب سیدالشهدا(ع) تماماً مایه تقرب انسان به خداوند است. دستورالعمل مهم امام رضا(ع) خطاب به «ریّان بن شبیب» برای ورود به ماه محرم بسیار آموزنده است چرا که باعث نجات انسان از انحراف بوده و انسان از کشتی نجات سیدالشهدا(ع) بهره‌مند شود.

وی گفت: بکاء بر مصائب سیدالشهدا(ع) اولین توصیه امام رضا(ع) است چرا که چشمی که بر مصائب سیدالشهدا(ع) گریان شود هیچگاه در امور دنیوی گریان نخواهد شد. قرائت زیارت عاشورا، طلب همراهی با اصحاب سیدالشهدا(ع)، محزون بودن در حزن اهل بیت(ع) و لعن بر قاتلین سیدالشهدا(ع) از دیگر توصیه‌های امام رضا(ع) است که باید اهتمام ویژه به این توصیه‌ها داشته باشیم.

انتهای پیام
captcha