تصمیم نابخردانه کاهش فرزندآوری از غرب آغاز شد
کد خبر: 4220498
تاریخ انتشار : ۲۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۸:۰۳
سرپرست معاونت اجتماعی، ‌فرهنگی و زیارت استانداری قم:

تصمیم نابخردانه کاهش فرزندآوری از غرب آغاز شد

حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی‌مقدم گفت: تصمیم نابخردانه کاهش فرزندآوری از غرب شروع شد و در کشورهای مشرق زمین ادامه یافت و جامعه ما را نیز درگیر این موضوع کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیداسماعیل حسینی‌مقدم، سرپرست معاونت اجتماعی، فرهنگی و زیارت استانداری قمبه گزارش ایکنا از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین سیداسماعیل حسینی‌مقدم، سرپرست معاونت اجتماعی، فرهنگی و زیارت استانداری قم در دومین رویداد استانی «جوانی جمعیت» که شامگاه 19 خردادماه در سالن همایش‌های شهرداری قم برگزار شد، گفت: یک اندیشه فرعونی و استکباری در طول بشر وجود داشته و کسانی که فرعونی فکر می‌کنند، تلاش آنان به هنگام به حاکمیت رسیدن در روزی زمین، به فساد کشیدن زمین است و در این راستا دو برنامه محوری را دنبال می‌کنند.

وی با بیان اینکه مستکبران به دنبال گرفتن عمران و آبادانی از جامعه هستند و از سویی دیگر می‌خواهند نسل را در جامعه تباه کنند، افزود: تصمیم نابخردانه کاهش فرزندآوری از غرب شروع شد و در کشور‌های مشرق زمین ادامه یافت و جامعه ما را نیز درگیر این موضوع کرد. شعار «فرزند کمتر زندگی بهتر»، را در دهه‌های گذشته به ما آموختند که منشأ آن در غرب بود.

حسینی‌مقدم گفت: به تباه کشیدن جمعیت از جمله رویکرد‌های دنیای استکبار است و کسی که بی‌مال و فرزند باشد از حیات دنیوی بهره مناسب نبرده است، به همین دلیل یکی از راه‌های استفاده از نعمت‌های الهی برخورداری از نعمت فرزند است.

وی اظهار کرد: امروز کشور ما دو نوع تجربه‌ای که در هر دو بعد در آستانه بحران قرار گرفته به خود دیده است که روزی متأثر از فضای حیات‌بخش انقلاب اسلامی برای افزایش جمعیت استقبالی چشمگیر کردند که خروجی آن این شد که در دهه 60 میانگین جمعیتی در هر خانواده سه فرزند بوده و امروز نیز متأسفانه متاثر از شعار‌های غربی جمعیت رو به کاهش است و آمار سال ۱۴۰۰ با ۱۳۸۰ که مقایسه می‌کنیم می‌بینیم این آمار نسبت به ۲۰ سال قبل کمتر است.

سرپرست معاونت اجتماعی، فرهنگی و زیارت استانداری قم با تأکید بر اینکه خانواده‌ها باید برای فرزندآوری متأثر از مکتب اسلام عمل کنند، گفت: رئیس‌جمهور شهید در جهت افزایش جمعیت و جوانی جمعیت گام‌های بزرگی برداشت تا کشور گرفتار بحران نشود و جمعیت جوان کشور موجب تولید و جهش و اتفاقات مثبت شود.

حسینی‌مقدم بیان کرد: در سال گذشته با تدبیر خوب رئیس‌جمهور شهید در ۱۵ استان آمار کاهش جمعیت متوقف شد و جمعیت متولد شده استان قم ۱۸ هزار و ۳۹۸ نوزاد بود. در سال ۱۴۰۲ تعداد ۲۹۷ ازدواج نسبت به سال ۱۴۰۱ کاهش داشتیم و در چند سال اخیر متأسفانه آمار ازدواج در قم رو به کاهش بوده است.

سرپرست معاونت اجتماعی، فرهنگی و زیارت استانداری قم بیان کرد: امروز مشوق‌های خوبی گذاشته شده و مقرر شد مجموعه دستگاه‌های مرتبط با امر جمعیت، بسته‌ای تهیه کنند تا در صورت تصویب کارگروه، برای ازدواج‌های جدید مشوق‌های ویژه‌ای داشته باشیم.

وی گفت: افرادی که می‌خواهند ازدواج کنند امسال باید از این فرصت استفاده کنند، چراکه مشوق‌های خوبی تا دهه فجر در نظر گرفته شده و اهالی قم نباید گرفتار مشکل کاهش جمعیت و فرزندآوری باشند.

انتهای پیام
captcha