اجرای بیش از 2 هزار برنامه به‌مناسبت هفته بسیج در قم
کد خبر: 4183037
تاریخ انتشار : ۲۹ آبان ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۱

اجرای بیش از 2 هزار برنامه به‌مناسبت هفته بسیج در قم

فرمانده سپاه قم با تشریح برنامه‌های هفته بسیج در این استان گفت: دو هزار ‌و ۵۰۰ عنوان برنامه از جمله رزمایش جهادگران فاطمی، مجمع بسیجیان استان، همایش اقتدار، آغاز بهره‌برداری از پروژه‌های آبرسانی به روستاها و افتتاح کارخانه تولید بتن برای رفع نیاز استان در این هفته انجام می‌شود.

محمدرضا موحد، فرمانده سپاه قمبه گزارش ایکنا، به نقل از روابط عمومی سپاه استان قم، محمدرضا موحد، فرمانده سپاه قم در نشست خبری تشریح برنامه‌های هفته بسیج که روز گذشته، 28 آبان‌ماه برگزار شد با بیان اینکه در هفته بسیج امسال دو هزار و ۵۰۰ برنامه از سوی رده‌های مختلف بسیج در استان قم اجرایی می‌شود، اظهار کرد: اجلاس سالانه مجمع بسیج استان قم، 30 آبان‌ماه با حضور سلیمانی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین، استاندار قم، رئیس دادگستری و تعدادی از مدیران استان برگزار می‌شود که در این اجلاسیه شش طرح منتخب نظام مسائل استان قم مطرح و به رأی مجمع گذاشته می‌شود.

وی با بیان اینکه احیای پایگاه‌های بسیج با محوریت مساجد و امام جماعت رویکرد اصلی ماست، افزود: استان قم در این عرصه پیشگام بوده و در شهر قم ۲۰۰ محله اسلامی با محوریت امامان مساجد تشکیل شده است.

موحد با اشاره به اینکه در سال جاری دو هزار و ۱۰۰ نفر از دانش‌آموزان دختر و پسر استان قم به اردو‌های راهیان نور اعزام شدند، ادامه داد: براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته تا پایان آذرماه امسال نیز دو هزار و ۵۰۰ نفر دیگر از دانش‌آموزان قمی به مناطق عملیاتی اعزام می‌شوند.

وی اظهار کرد: برگزاری اردو‌های راهیان پیشرفت نیز در برنامه‌های سپاه و بسیج استان قم است که این اردو‌ها در راستای آشنایی دانش‌آموزان، دانشجویان و نخبگان با پیشرفت‌ها و دستاورد‌های صورت‌گرفته نظام جمهوری اسلامی بسیار مؤثر و تأثیرگذار است.

فرمانده سپاه قم تصریح کرد: استان قم میزبان مسابقات دفاع شخصی و همچنین مسابقات ورزشی همسران و دختران نیرو‌های سپاه پاسداران بوده و در رشته‌های مختلف ورزشی در قالب انفرادی و تیمی به مسابقات مختلف اعزام شدند که کارنامه خوبی داشته‌اند. این استان در مسابقات دفاع شخصی آقایان مقام سوم و در بخش خانم‌ها مقام دوم را به‌دست آورد و در رشته فوتسال مقام دوم و در رشته کشتی فرنگی نیز مقام نخست را کسب کرد.

وی اضافه کرد: چند تیم مقاومت در رشته‌های مختلف در لیگ‌های کشوری داریم و پنج نفر از اعضای بسیجی استان قم به اردوی تیم ملی جودو دعوت شدند و در رقابت‌های آسیایی نیز مقام دوم جودوی آسیا کسب شد. در حال حاضر بسیج استان قم ۲۷ هیئت ورزشی دارد که جوانان و نوجوانان بسیجی در رشته‌های مختلف، جذب و مشغول به فعالیت هستند.

فرمانده سپاه قم بیان کرد: در سال گذشته، چهار مکان ورزشی ایجاد شد و در حوزه اجتماعی نیز دو مرکز خانواده مهر مورد بهره‌برداری قرار گرفت که در این مراکز موضوعات مرتبط به خانواده از جمله طلاق و پیشگیری از اعتیاد دنبال می‌شود. کمپ ترک اعتیاد نیز فعال است که در سال گذشته ۳۰۰ نفر از معتادان پذیرش و درمان شدند که فاز دوم احداث کمپ ترک اعتیاد نیز در حال آماده‌سازی است.

وی با اشاره به فعالیت‌های عرصه عمرانی و جهاد سازندگی بسیج استان قم گفت: پروژه آبرسانی به ۲۰ روستای استان قم با اعتباری بالغ بر ۹۰ میلیارد تومان از جمله اقدامات صورت گرفته در این عرصه بوده است. طرح جمعه تا جمعه نیز در سال جاری ابلاغ شده که در قالب این طرح هر جمعه یکی از اقشار بسیج خدمتی را ارائه می‌دهد و در قالب تهیه کالا‌هایی به محرومان اهدا می‌شود.

موحد ادامه داد: در عرصه پرداخت تسهیلات مربوط به اشتغال‌زایی سهمیه استان قم یک هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال بوده که تاکنون ۹۳۷ میلیارد ریال تخصیص یافته و تعداد ۷۰۰ نفر از واجدان شرایط از آن بهره‌مند شدند و ۷۰۰ فقره تسهیلات تبصره ماده ۱۶ نیز پرداخت شد.

فرمانده سپاه قم اظهار کرد: تلاش داریم که نمایشگاه دائمی در راستای عرضه محصولاتی که توسط زنان سرپرست خانوار تولید می‌شود ایجاد کنیم و در این مدت نیز تعداد ۲۰ نمایشگاه عرضه محصولات خانگی برپا شد و مشکلات تعداد ۱۵۳ واحد تولیدی و صنعتی نیز مورد بررسی قرار گرفت.

موحد ارتقا و بهره‌وری در عرصه تولید محصولات کشاورزی به وسعت سه هزار هکتار و همچنین کمک به دولت در اجرای طرح نهضت ملی مسکن در یک هزار و 900 واحد را از جمله برنامه‌های سپاه و بسیج در استان قم برشمرد.

وی با اشاره به اینکه قرارداد اجرایی پروژه‌های محرومیت‌زدایی استان قم به تعداد ۵۵ پروژه با ارزش ۱۳۳ میلیارد تومان منعقد شده است، بیان کرد: رزمایش جهادگران فاطمی با حضور رئیس بسیج سازندگی کشور در نخستین روز از هفته بسیج در گلزار شهدای قم برگزار می‌شود و جهادگران طی ۱۰ روز خدمات جهادی خود را در روستا‌های محروم استان ارائه می‌دهند.

انتهای پیام
captcha