کد خبر: 4117509
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۷
مهدی اسماعیلی:

تقویت حکمرانی فرهنگی با حضور مردم هدف اصلی دولت است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه دولت مردمی از ابتدای کار در پی جبران عقب‌ماندگی‌های یک دهه گذشته حوزه فرهنگ است، گفت: علی‌رغم اینکه حاکمیت فرهنگی در دهه گذشته به شدت تضعیف شده است، اما تقویت حکمرانی فرهنگی با حضور واقعی مردم از رویکردهای اصلی مدیریت فرهنگی دولت به‌شمار می‌رود.

محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامیبه گزارش ایکنا از قم، محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست هم‌اندیشی فرهیختگان و نخبگان حوزوی در مدرسه عالی دارالشفا که شامگاه پنجشنبه، ششم بهمن‌ماه برگزار شد، پس از شنیدن نقطه‌نظرات فرهیختگان و نخبگان حوزوی گفت: اگرچه حوزه اقتصاد در دهه ۹۰ نمره قابل قبولی نگرفت، اما وضعیت حوزه فرهنگ در دهه ۹۰ به مراتب بدتر از حوزه اقتصاد بوده است و بر همین اساس دولت مردمی از ابتدای کار در پی جبران عقب‌ماندگی‌های یک دهه گذشته حوزه فرهنگ است.

وی با بیان اینکه گسترش فضای مجازی متغیر مهمی در حوزه فرهنگی است، گفت: علی‌رغم اینکه حاکمیت فرهنگی در دهه گذشته به شدت تضعیف شده است، اما تقویت حکمرانی فرهنگی با حضور واقعی مردم از رویکردهای اصلی مدیریت فرهنگی دولت به‌شمار می‌رود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: بازگشت مسیر حوزه فرهنگ به ریل اصلی خود از اهداف اصلی وزارت فرهنگ در دولت محسوب می‌شود و مدیریت فرهنگی در دولت مردمی به بیش از آن چیزی که ترسیم شده بود، دست پیدا کرده است و این مسیر با قدرت ادامه پیدا خواهد کرد.

اسماعیلی در بخش دیگری از سخنان خود به پرپایی نمایشگاه مد و لباس در آستانه سال جدید در مصلی تهران اشاره کرد و گفت: این نمایشگاه در آینده نزدیک در نقاط مختلف کشور نیز برگزار خواهد شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اعلام اینکه تاکنون در ذیل فعالیت‌های قرارگاه محرومیت‌زدایی از حوزه فرهنگ و هنر بیش از ۱۰۰ هزار نفر در مناطق کم‌برخوردار کشور، آموزش رایگان دریافت کرده‌اند، گفت: با راه‌اندازی قرارگاه محرومیت‌زدایی از فرهنگ و هنر به‌دنبال خارج کردن انحصار از هنر بوده‌ایم که‌ در این مسیر از تمامی ظرفیت‌های مساجد و سایر حوزه‌های دینی استفاده می‌شود.

وی با بیان اینکه بسیاری از فیلم‌های راه‌یافته به جشنواره چهل و یکم فجر با شعارها و ملاک‌های اصلی جشنواره در یک راستا بوده است، گفت: اعضای هیئت انتخاب جشنواره، ملاک‌هایی چون ایجاد همدلی، وفاق، شور و نشاط در جامعه و توجه به همه بخش‌های ایران عزیز را در انتخاب نهایی خود لحاظ کرده‌اند.

اسماعیلی بیان کرد: اغلب جریان فرهنگی کشور قشر متعهد و گسترده‌ای است و به چند چهره منحصر نمی‌شود. براساس تفکر عدالت فرهنگی دولت، تنوع در تولیدات فرهنگ و هنر را رقم زدیم و این مسیر را با قوت ادامه خواهیم داد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha