کد خبر: 4103467
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۴۰۱ - ۰۵:۰۲

خدمات مطلوب به پرستاران ارائه دهیم

رئیس شورای اسلامی شهر قم گفت: کمیته بانوان و امور خانواده بخشی برای پرستاران در نظر بگیرد و به مسائل و مشکلات این صنف که بیشتر آنان را بانوان تشکیل می‌دهد رسیدگی کند، البته مدیریت شهری به خدمات جامعه پرستاران آگاه بوده و امیدواریم بتوانیم خدمات مطلوبی به پرستاران ارائه دهیم.

حسین اسلامی، رئیس شورای اسلامی شهر قمبه گزارش ایکنا، به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر مقدس قم، حسین اسلامی، رئیس شورای اسلامی شهر قم در شصت‌وچهارمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم که روز گذشته، هشتم آذرماه برگزار شد، با اشاره به وقایع تاریخی روزهای آینده مانند عملیات موفقیت‌آمیز مروارید و هفتم آذر روز نیروی دریایی اظهار کرد: روز هفتم آذر همچنین با ترور شهید فخری‌زاده از دانشمندان ایران مصادف شده است، شهید بسیجی گمنامی که نه‌تنها در عرصه دفاعی کشور موفق بود، بلکه تمام توطئه‌های دشمن را از بیماری کرونا و ساخت کیت‌های آن را نیز پیش‌بینی کرده بود.

وی به تاریخ ۱۰ آذرماه و شهادت آیت‌الله مدرس نیز اشاره کرد و افزود: روز ۱۰ آذر که روز مجلس نامیده شده نماد مردم‌سالاری در ایران است، روز ۱۱ آذر نیز شهادت میرزا کوچک‌خان جنگلی نیز واقع‌ شده که باید به‌عنوان یکی از مدافعان کشور از وی تقدیر کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر قم با گرامیداشت سالروز میلاد حضرت زینب(س) گفت: روز ۹ آذر مصادف با میلاد حضرت زینب(س) و روز پرستار است؛ شخصیتی که امام صادق(ع) وی را عالمه بدون معلم می‌نامد و پرچمدار نهضت امام حسین(ع) است و مهربانی وی باعث شده این روز را به نام روز پرستار نام‌گذاری کنند.

وی روزهای سخت کرونا را یادآور شد و تصریح کرد: روزهای سخت کرونا سبب شد تا بعد از روزهای دفاع مقدس، با نام پرستار بیشتر آشنا شویم و در روزهایی که نزدیک‌ترین افراد بیمار جرئت نزدیک شدن به آن را نداشتند، پرستاران در کنار بیماران باقی ماندند و دفاع مقدس دوم را رقم زدند.

اسلامی پاداش پرستاری از قول پیامبر اسلام(ص) را مورد توجه قرار داد و بیان کرد: سخت‌ترین گذر برای هر انسانی بعد از مرگ گذر از صراط است و پیامبر اسلام(ص) می‌فرماید هر کس یک شبانه‌روز از بیماری مراقبت کند خداوند او را با پیامبر خلیل برمی‌انگیزد آنگاه از صراط همچون برق جهنده بگذرد.

وی گفت: جایگاه پرستار در دین اسلام جایگاه والایی است و امام صادق(ع) ثواب پرستاری از بیمار را بالاتر از اقامه نماز در مسجد می‌دانند و واقعیت این است که تا قبل از کرونا خدمات پرستاران ملموس نبود و کرونا سربازان گمنامی به نام پرستار را به جامعه معرفی کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر قم پرستاری را مکمل خدمات پزشکی دانست و تصریح کرد: اقدامات پزشکی و پرستاری لازم و ملزوم هستند و در بازه کرونا نشان داد هر کدام به‌صورت مجزا اقدامات خودشان را داشته و هر کدام جایگاه ویژه خود را دارند و باید به‌درستی به آن نگاه کنیم.

وی با اشاره به تشکیل کمیته بانوان و امور خانواده در شورای شهر افزود: کمیته بانوان و امور خانواده بخشی برای پرستاران در نظر بگیرد و به مسائل و مشکلات این صنف که بیشتر آنان را بانوان تشکیل می‌دهد رسیدگی کند، البته مدیریت شهری به خدمات جامعه پرستاران آگاه بوده و امیدواریم بتوانیم خدمات مطلوبی به پرستاران ارائه دهیم.

اسلامی بیان کرد: شهرداری در هفته پرستار تخفیفاتی را به‌صورت مجزا به جامعه پرستاری ارائه دهد و اگر پرستاران مسائلی در حوزه شهری دارند بتوانند راحت‌تر به آن رسیدگی شود. شهرداری لایحه‌ای را برای ارائه این خدمات تا هفته آینده به مدت ۷ تا ۱۰ روز به شورای اسلامی ارائه دهد.

وی در ادامه به موضوع ساخت بیمارستان کودکان اشاره کرد و گفت: شهرداری و شورای شهر از مرحله ساخت و عوارض و همچنین اگر زمین دولتی باشد، در بخشش ۱۰ درصد سهم شهرداری کمک می‌کند و خیرین نیز در ساخت مشارکت خواهند کرد و شما در تأمین زمین به اداره راه و شهرسازی مراجعه کنید تا جانمایی شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha