کد خبر: 4102276
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۰
امام جمعه قم:

مدیران غیرانقلابی و بانیان وضع موجود برکنار شوند

خطیب نماز جمعه قم با اشاره به ضرورت رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی جامعه و تاکید بر رفع کمبودها و بهبود شرایط مطلوب زیست اجتماعی گفت: دولت نسبت به جابجایی بانیان وضع موجود و مدیران خسته و غیرانقلابی لحظه‌ای درنگ نکند.

به گزارش ایکنا از قم،آیت‌الله سعیدیف امام جمعه قم در خطبه نماز جمعه چهارم آذر‌ماه که در مصلی قدس قم برگزار شد، با اشاره به اینکه بسیج مکتب ایمان، اخلاص، تولید عمل صالح و حضور به هنگام در میدان خطر و مقابله با دشمنان است، گفت: بسیج در حفظ همدلی و مقابله با تجاوز دشمن بعثی و شکل دهی حماسه هشت سال دفاع مقدس که نماد هویت ملت ایران است، نقش مهمی داشته است.

وی ادامه داد: در جهاد علمی و تحقق ایران قوی، مستقل و با اقتدار و با روحیه شهادت طلبی و با محوریت مساجد و برخورداری از ایمان و تربیت اسلامی همه قلمروهای فتح و ظفر را پیموده است.

سعیدی با اشاره به اینکه بسیج به معنای متن مردم است، بیان کرد: بسیج در الگوی گیری از شخصیت امیرالمؤمنین(ع) در پیشگامی و فداکارانه مومنانه و مجاهدانه به آیه ۲۰۷ سوره بقره عمل کرده است.

خطیب جمعه قم با اشاره به اینکه در اغتشاشات اخیر نیز بسیج در کنار نیروی پرافتخار و مقتدر انتظامی ایستادگی کرد، اظهار کرد: بسیج از سرزنش هیچ سرزنش کننده‌ای نمی‌ترسد و همین روحیه سلحشوری بود که وقتی که آن طلبه فداکار برای حفظ جان مردم، نارنجک در دستش منفجر می‌شود فریاد می‌زند خدا را شکر به مردم آسیب نرسید.

وی اضافه کرد: این اغتشاشات حاصل تجربه و طراحی چهار دهه دشمنان اسلام و ایران و عصبانیت شدیدشان از عزت و عظمت ایران در منطقه و سطح بین‌المللی است.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: دشمنان جنگ احزاب پیچیده و ترکیبی را در همه عرصه‌های ممکن علیه ایران، اسلام، ارزش‌ها، هویت انسانی، امام حسین(ع) و مقدسات راه انداختند.

سعیدی افزود: دشمنی آنها با ایران و اسلام بی‌پرده و وقیحانه است و با شدت تمام توسط رسانه‌هایشان تبلیغ می‌شود؛ با داعش صفتی به جان مردم می‌افتند و در عین حال با تحریف واقعیت‌ها در جنگ روایت‌ها مورد حمایت آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها قرار می گیرند.

تولیت حرم حضرت معصومه (س) گفت: دیکتاتورهای عصر جدید با وقاحت تمام جلیقه زردها را در فرانسه سرکوب می‌کنند و خودشان را مدافع حقوق بشر می‌دانند و نظام مقتدر، مظلوم و مستقل جمهوری اسلامی را به نقض حقوق بشر متهم می‌کنند.

وی اظهار کرد: نقش دشمن در اغتشاشات به معنای نادیده گرفتن و کمبودها، گرانی، بیکاری و مطالبات به حق مردم از مسئولان نیست و واجب است مسئولان با تدبیر و امیدآفرینی در عمل، مشکلات مردم را بر طرف کنند؛ همچنین لازم است مسئولین از نیروهای کارآمد و توانا در حل مشکلات مردم استفاده کنند و نسبت به جابجایی بانیان وضع موجود لحظه‌ای درنگ نکنند.

امام جمعه قم با بیان اینکه مردم ما در مقابله با اغتشاشگران خوش درخشیدند و حماسه آفریدند، گفت: با توجه حوادث اخیر حضور مداوم و مستمر مردم در میدان و فتح خیابان‌ها در غالب موکب‌های حسینی و فاطمی در محله‌های گوناگون شهرها تضمین کننده امنیت و آرامش و خنثی کننده توطئه‌های دشمن است.

وی افزود: به همین خاطر امنیت محله محور و مردم پایه را در هفته بسیج با محوریت مساجد و پیشگامی شخصیت‌های مؤثر و جوانان باید تشکیل داد و تا پایان سال تداوم پیدا کند.

وی با بیان اینکه مردم همیشه نشان دادند که پیشگام هستند، اما متأسفانه برخی از خواص آن گونه که باید در میدان حاضر و ظاهر نشدند و مردم گله مند هستند و انتظار دارند شخصیت های موثر جریان سازی کنند و همراه مردم باشند، یادآور شد: اگر کسی بتواند در تقویت امید و انسجام و حل مشکلات کاری کند اما کم کاری کنند به طور یقینی مرتکب حرام شرعی شده است باید در صحنه باشیم و زمینه ساز حکومت جهانی امام زمان(عج) باشیم.

سعیدی در خطبه اول نماز جمعه با اشاره به آیه ۵۸ سوره توبه بیان کرد: خداوند در این آیه می‌فرماید بعضی از آن مردم منافق در (تقسیم) صدقات بر تو اعتراض و خرده‌گیری می‌کنند، اگر به آن‌ها از آن عطا شود رضایت داشته و اگر از آن چیزی به آنها داده نشود سخت خشمگین شوند.

وی با بیان اینکه این آیه به یکی از روحیات زشت آنها اشاره می‌کند، گفت: اگر به منافقین و یا بستگان آنها چیزی برسد ساکت هستند، اما در غیر این صورت به ساحت پیامبر اهانت می‌کنند و هدف این افراد از اهانت کاستن از عظمت، جلال و اثرگذاری رهنمودهای پیامبر(ص) است.

وی با تأکید بر اینکه آنها می‌خواستند جسارت به حضرت را رواج بدهند و از جلال و تأثیرگذاری پیامبر در دل‌ها بکاهند، گفت: حاکم و رهبر اسلام در میان مردم به دو اصل رعایت انصاف و عدالت اشتغال دارد و رهبر اسلام هرگز عده‌ای را بدون دلیل مال بیشتر و یا کمتری نمی‌دهد؛ اما منافقین این عدالت را بر نمی‌تابند و با دادن نسبت‌های ناروا دردسر درست می‌کنند.

تولیت حرم حضرت معصومه (س) با بیان اینکه به نظر منافقین انصاف و عدالت در تقسیم اموال این است که خودشان برخوردار باشند حتی اگر عده‌ای محرم بودند، اظهار کرد: این گروه همیشه در جامعه بودند و عیب‌جویی این عده برای مصالح و درد مردم نیست بلکه برای خودشان است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha