کد خبر: 4102000
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۸

مسئولان در حوزه اقتصاد مقاومتی کار را به مردم واگذار کنند

رئیس سازمان بسیج سازندگی با تأکید بر اینکه مردم در اقتصاد باید به خودباوری و احساس مسئولیت برسند، بیان کرد: مسئولان هم هنوز در حوزه اقتصاد کار را به مردم واگذار نکرده‌اند و به اطمینان لازم در این عرصه نرسیده‌اند و به همین دلیل هر چند تسهیلات پرداخت می‌شود اما منجر به اقتصاد مقاومتی نمی‌شود.

محمد زهرایی، رئیس سازمان بسیج سازندگیبه گزارش ایکنا از قم، محمد زهرایی، رئیس سازمان بسیج سازندگی در همایش طلایه‌داران اقتصاد مقاومتی که شب گذشته دوم آذرماه در سالن همایش‌های موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس استان قم برگزار شد، اظهار کرد: دشمن با همه پس‌انداز خود وارد میدان شده و در یک جنگ تمام عیار ترکیبی از پیاده نظام تا قوای راهبردی خود را به میدان آورده است.

وی ادامه داد: دشمن در فضای مجازی به دنبال تحمیل حکم رانی نو در اذهان جوانان ایران است و در رسانه به دنبال روایت اول اما واژگون است و با تکنیک برجسته‌سازی، دروغ و ایجاد سکوت برای انقلابیون به دنبال فتح سنگرهای انقلاب است و با کوچک کردن سفره مردم در جنگ اقتصادی به دنبال به خیابان کشاندن محرومان است.

رئیس بسیج سازندگی با بیان اینکه هفته بسیج امروز رنگ و بوی خاص خود را دارد، اضافه کرد: لشکرکشی خوبان و انقلابیون به ویژه در حوزه کمک مؤمنانه و اقتصاد مقاومتی قابل توجه است.

وی ادامه داد: هفته بسیج امسال باید ثابت کننده این باشد که کلید طلایی انقلاب در دست مردم است و هر جایی که مردم حضور پیدا کردند ورق به نفع انقلاب برگشت، در جنگ بعد از اینکه رئیس جمهور خائن فرار کرد مردم مسئولیت جنگ و دفاع را پذیرفتند و بعد از آن فتح الفتوحات اتفاق افتاد؛ با حضور مردم ورق جنگ به نفع انقلاب برگشت و اربعین حسینی وقتی که مردم پای کار آمدند تبدیل به یک فناوری قابل انتشار انقلاب شد.

زهرایی با اشاره به اینکه سلام فرمانده در یک پایگاه در لنگرود گیلان خوانده شد، ابراز کرد: وقتی مردم از این سرود استقبال کردند این سرود در سراسر گیتی فراگیر شد و این نشان می‌دهد که کلید طلایی مردم هستند.

وی با تأکید بر اینکه مردم در اقتصاد باید به خودباوری و احساس مسئولیت برسند، بیان کرد: آنگاه که مردم همانند محرم و صفر با وجود نداشته‌های خود به میدان می‌آیند و هر چه دارند را در صحنه خرج می‌کنند به نتیجه می‌رسند.

زهرایی ادامه داد: مسئولان هم هنوز در حوزه اقتصاد کار را به مردم واگذار نکرده‌اند و به اطمینان لازم در این عرصه نرسیده‌اند و به همین دلیل هر چند تسهیلات پرداخت می‌شود اما منجر به اقتصاد مقاومتی نمی‌شود.

رئیس سازمان بسیج سازندگی گفت: در حوزه نظامی با حداقل هزینه‌ها در قله نظامی دنیا قرار گرفته‌ایم اما در عرصه اقتصاد اینطور نیستیم چرا که کار در عرصه نظامی به کاردان سپرده شده اما در عرصه اقتصادی کار دست مردم نیست.

وی رسالت بسیج در گام دوم انقلاب را ایفای نقش‌های بسیج با مشارکت آحاد مردم دانست و گفت: بسیجی یعنی فردی که به نظام و انقلاب خدمت می‌کند، بسیج به دنبال مقاوم کردن اقتصاد توسط مردم است و در این راستا از ظرفیت صندوق‌های قرض‌الحسنه، تعاونی‌های فراگیر، شبکه‌های راهبری محصولات مزیت‌دار در هر منطقه، استفاده می‌کند در این مسیر به دنبال تصدی‌گری نیست اما یک کار هدفمند را دنبال می‌کند.

زهرایی با اشاره به اینکه مجموعه‌ها تبدیل به خوشه می‌شوند تا زمین نخورند و بازار فروش داشته باشند، تصریح کرد: اگر تسهیلات بدون مدل مردمی واگذار شود نمی‌توانیم به نتیجه برسیم.

رئیس سازمان بسیج سازندگی ابراز کرد: همایش طلایه‌داران اقتصاد مقاومتی می‌گوید که سیستم حضور مردم را در اقتصاد فهم کرده و این هدف حداقل در بسیج محقق شده است.

وی با بیان اینکه غرب به دنبال انسان‌محوری در مقابل خدامحوری است و مذهب بدون وحی را پیش گرفته است، بیان کرد: در جنگ تمدن‌ها، تمدن نوین اسلامی مقابل تمدن پوشالی غرب به دنبال آرامش است؛ دشمن بر اساس آسایش و رفاه به دیگری هم حمله می‌کند درحالی که تمدن اسلامی از مظلوم دفاع می‌کند اما حمله نمی‌کند.

زهرایی یادآور شد: طرح‌های اشتغال‌زایی با دولت تفاهم و اجرای آن بر عهده بسیج اقشار سپرده شده است و در این راستا باید تقویت پیوندهای مردمی دنبال شود؛ اصناف، صنایع و کارگری بدون پیوند خوردن با مردم نمی‌توانند اهداف خود را محقق کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha