کد خبر: 4101996
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۴۰۱ - ۰۷:۴۵

رفع موانع 70 واحد تولیدی به همت بسیج سازندگی استان قم

فرمانده سپاه امام علی بن ابی‌طالب(ع) از اجرای طرح صنعت‌یار به همت بسیج سازندگی استان خبرداد و گفت: در قالب این طرح 500 واحد پایش شده که 150 مورد تسهیل‌گری و 70 مورد رفع موانع تولید انجام شده است.

سردار محمدرضا موحد، فرمانده سپاه استان قمبه گزارش ایکنا از قم، به نقل از روابط عمومی سپاه قم، محمدرضا موحد، فرمانده سپاه امام علی بن ابی‌طالب(ع) در همایش طلایه‌داران اقتصاد مقاومتی که شب گذشته دوم آذرماه در سالن همایش‌های موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس استان قم برگزار شد، با بیان اینکه امروز درگیر یک جنگ ترکیبی در عرصه‌های مختلف سیاسی، فرهنگی، امنیتی، نظامی و اطلاعاتی با دشمن هستیم، اظهار کرد: بسیج نشان داده است که طی 44 سال اخیر به تعبیر رهبری به عنوان کلید طلایی انقلاب، هر جایی که مشکل وجود داشته ورود کرده و توانسته مشکل را رفع کند.

وی با تاکید بر اینکه انقلاب و نظام اسلامی به یک اقتدار و قدرت مطلوب رسیده است، ادامه داد: تهاجمات امروز دشمن علیه ملت بخاطر قدرت ما است و دشمن می‌داند که اگر میزان تهاجم از میزانی بیشتر شود موج تهاجم برعکس می‌شود و بر سر خودشان آوار می‌شود.

فرمانده سپاه امام علی بن ابی‌طالب(ع) مشکلات اقتصادی امروز را بخاطر کوتاهی برخی از مسئولان گذشته دانست و افزود: تلاش‌های امروزی که انجام می‌شود قابل توجه است و انقلاب اسلامی توانسته به پیشرفت‌های بسیاری در عرصه‌های مختلف برسد.

وی از شناسایی متقاضیان کسب و کار در مناطق مختلف توسط بسیج سازندگی یاد کرد و ادامه داد: ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به متقاضیان کسب و کار با مشارکت اداره‌کل فنی و حرفه‌ای استان از جمله دیگر اقدامات بسیج سازندگی است.

موحد حمایت از راه‌اندازی و توسعه طرح‌های اقتصاد مقاومتی با پرداخت تسهیلات کم‌بهره خبرداد و یادآور شد: 370 میلیارد ریال تسهیلات با 530 مورد کارگاه اشتغال‌زایی از جمله دستاوردهای بسیج سازندگی در سال گذشته است.

وی با اشاره به برپایی 20 نمایشگاه به‌منظور ارائه دستاوردهای اقتصاد مقاومتی و محصولات کارآفرینان گفت: تقویت مشارکت‌های مردمی با راه‌اندازی 260 صندوق قرض‌الحسنه و ایجاد 600 شغل دیگر خروجی تلاش بسیجیان جهادگر است.

فرمانده سپاه امام علی بن ابیطالب(ع) یادآورشد: نیروگاه‌های خورشیدی خانگی با پیگیری بسیج سازندگی در استان قم در حال راه‌اندازی است.

وی با بیان اینکه ایجاد دهکده اقتصاد مقاومتی به‌منظور ارائه الگوها و توسعه کارهای اقتصاد مقاومتی است، گفت: قرارگاه اقتصاد مقاومتی نیز به همت بسیج سازندگی تشکیل شده که این قرارگاه به رفع موانع تولید کمک می‌کند؛ در قالب طرح صنعت یار نیز 500 واحد پایش شده، 150 مورد تسهیل گری و 70 مورد رفع موانع تولید انجام شده است.

موحد گفت: اشتغال‌زایی با بیش از 20 طرح به همت بسیج انجام شده است چرا که یکی از نیازهای مهم کشور برای رفع مشکلات اقتصادی، اشتغال‌زایی و تقویت تولید است که برای تحقق اهداف مورد نظر همه اقشار باید پای کار بیایند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha