کد خبر: 4085403
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۴

تأمین واگن متروی قم در مرحله انعقاد قرارداد قرار دارد

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم با تأکید بر پیگیری مدیریت استان و مدیریت شهری برای تأمین واگن و راه‌اندازی مترو گفت: هفته گذشته با حضور شهردار در وزارت کشور اصلاح قرارداد مترو پیگیری شده و در مرحله انعقاد قرارداد برای تأمین واگن از یکی از شهرها هستیم.

به گزارش ایکنا از قم، به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، ابراهیم معتمدی، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم طی سخنانی وضعیت پیشرفت مترو را تشریح کرد و اظهار کرد: مترو تا امروز چالش‌های زیادی را پشت سر گذاشته و در تلاش هستیم در دولت جدید خط یک مترو را راه‌اندازی کنیم.

وی به مسائل مالی پروژه اشاره کرد و  افزود: مترو دارای دو مسئله مهم بوده که یکی از آن‌ها اصلاح قرارداد است که در هفته گذشته با حضور شهردار در وزارت کشور در حال پیگیری شده و از نظر ما قرارداد در فاز نخست اصلاح‌شده و این قسمت از پروژه افتتاح می‌شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم تصریح کرد: تهیه واگن نیز در حال پیگیری توسط معاونت رئیس جمهور بوده و توسط شهرداری و سازمان قطار شهری در مرحله انعقاد قرارداد با یک شرکت جدید است تا از یکی از شهرها واگن قرض گرفته شود.

وی از پیشرفت بیش از ۹۰ درصدی پروژه مترو در خط یک خبر داد و گفت: در حال حاضر تنها نیازمند تأمین واگن برای راه‌اندازی خط یک مترو هستیم و امیدواریم زحماتی که طی ۱۰ سال از جیب مردم و دولت هزینه شده به بهره‌برداری برسد.

معتمدی یادآور شد: مدیریت شهری و استانی در کنار هم در تلاش هستند این پروسه در کمترین زمان طی شده و مردم شاهد افتتاح خط یک مترو در چند ماه آینده باشند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha