کد خبر: 4026639
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۴۰۰ - ۰۷:۳۷

رئیس دفتر مقام معظم رهبری در قم گفت: هیأت‌های مذهبی به عنوان ریشه‌دارترین و مردمی‌ترین نهاد انقلابی مسئولیت سنگینی در اصلاح سبک زندگی و ترویج ارزش‌های انقلابی و اسلامی دارند.

همایش فاطمیبه گزارش ایکنا از قم، به نقل از روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم، حجت‌الاسلام والمسلمین محمود محمدی عراقی، رئیس دفتر مقام معظم رهبری در قم شامگاه سه شنبه 14 دی‌ماه در همایش فاطمی که با حضور مسئولان هیأت‌های مذهبی در دفتر مقام معظم رهبری در قم برگزار شد، تعظیم شعائر را یکی از مهم‌ترین کارکردهای قرآنی هیأت‌های مذهبی دانست.

وی با اشاره به فرارسیدن ایام فاطمیه و سالگرد شهادت سپهبد سلیمانی گفت: بسیاری از حوادث زمان ما با حوادث صدر اسلام شباهت دارد بنابراین از هیأت‌های مذهبی انتظار می‌رود به معرفت افزایی عاشقان اهل بیت(ع) و کسانی که نسبت به حضرت زهرا(س) از عمق جان عشق می‌ورزند توجه داشته باشند.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری در قم بصیرت افزایی را یکی از کارکردهای مهم هیأت‌های مذهبی دانست و تأکید کرد: خطبه فدکیه یک دوره کامل معارفی و درس توحید، نبوت، معاد و امام شناسی است و اگر در این ایام معارفی که در این خطبه نهفته است در ذهن عاشقان حضرت زهرا(س) نهادینه شود کار بزرگی است.

محمدی عراقی از نعمت و برکت عشق به اهل بیت(ع) به عنوان سرمایه عظیم برای هیأت‌های مذهبی یاد کرد و افزود: امیدواریم این ظرفیت و سرمایه در زندگی شخصی هیأتی‌ها و برای تقویت انقلاب اسلامی و مقابله با دشمنان، بیش از پیش مورد استفاده قرار بگیرد.

وی با اشاره به دغدغه مقام معظم رهبری در خصوص وضعیت ظاهری قم و تغییر سبک زندگی، بیان کرد: دشمن می‌خواهد نسل جوان این شهر مقدس را که خانه اهل بیت(ع) است، از انقلاب و ارزش‌ها جدا کند، بنابراین جوانان انقلابی و هیأتی‌ها نگذارند که این اتفاق بیفتد.

وی افزود: هیئت‌های مذهبی به عنوان ریشه‌دارترین و مردمی‌ترین نهاد انقلابی مسئولیت سنگینی در اصلاح سبک زندگی و ترویج ارزش‌های انقلابی و اسلامی دارند.

محمدی عراقی در توصیف تشکل‌های ایمانی بر اساس مفاهیم قرآنی، گفت: فرهنگ هیأتی یعنی منتظر دیگران نبودن و روی پای خود ایستادن و از امکانات خود برای خدا هزینه کردن و مسئولیت ما در این زمینه سنگین است.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری در پایان از تلاش‌های خالصانه هیأت‌های مذهبی قم در عرصه تعظیم شعائر الهی، ترویج ارزش‌های انقلابی، کمک به محرومان و نیازمندان محله‌ها و اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی و تربیتی قدردانی کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: