دوره‌های قرآنی مرکز در ترم جدید شامل دوره‌های درست‌خوانی و روان‌خوانی، تجوید یک و دو، صوت و لحن شامل تحقیق و ترتیل، حفظ قرآن کریم و حفظ نهج‌البلاغه می‌شود.

همچنین دوره‌های تفسیر ترتیبی، تفسیر موضوعی، تفسیر سوره‌های منتخب و تنزیلی قرآن کریم، ترجمه و مفاهیم مقدماتی و تکمیلی قرآن کریم، ترجمه و مفاهیم نهج‌البلاغه، ترجمه و مفاهیم ادعیه و زیارات از دیگر دوره‌های قرآنی مرکز قرآن و حدیث در ترم پاییز برای علاقه‌مندان است.

دوره‌های آموزشی مداحی، همسرداری، آمادگی‌های پیش از ازدواج، تربیت فرزند، حدیث خوانی، شرح صحیفه سجادی، شرح نهج البلاغه، احکام عمومی، احکام بانوان، مهدویت، سبک زندگی اسلامی و تغذیه سالم در آیات و روایات از دوره‌های معارفی مرکز در ترم پاییز هستند که بانوان و آقایان علاقه‌مند به‌صورت حضوری، نیمه حضوری و مجازی می‌توانند در این دوره‌ها ثبت‌نام کنند.

آقایان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شیوه ثبت‌نام و دوره‌های آموزشی می‌توانند همه روزه از ساعت ساعت ۱۵ تا ۲۰ با شماره ۳۷۱۷۵۵۳۰_۰۲۵ و بانوان علاقه‌مند نیز از ساعت ۹ تا ۱۴ با شماره ۳۷۱۷۵۵۰۵_۰۲۵ تماس بگیرند.

همچنین علاقه‌مندان برای کسب آگاهی درباره شیوه ثبت‌نام در بخش آموزش مجازی همه روزه از ساعت ۹ تا ۱۴ می‌توانند با شماره ۳۷۱۷۵۵۰۷_۰۲۵ تماس بگیرند؛ ثبت‌نام برای شرکت در دوره‌ها از طریق سامانه آموزشی Qhkarimeh.ir انجام می‌شود.