کد خبر: 3989986
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۸

استقبال خوب بانوان از دوره‌های تابستانه مرکز قرآن و حدیث حرم بانوی کرامت

مسئول واحد خواهران مرکز قرآن و حدیث حرم کریمه اهل‌ بیت(ع) با اشاره به استقبال خوب بانوان از دوره‌های تابستانه این مرکز، گفت: هزار و ۱۱۷ نفر در گروه بانوان در دوره‌های تابستانه امسال جهت بهره‌مندی از معارف دینی و حدیثی شرکت کرده‌اند.

به گزارش ایکنا از قم، به نقل از پایگاه خبری آستان حضرت معصومه(س)، زهرا سادات مؤذن، مسئول واحد خواهران مرکز قرآن و حدیث حرم کریمه اهل‌ بیت(ع) در سخنانی، با اشاره به برگزاری نخستین دوره تربیت داور حسن حفظ در مرکز قرآن و حدیث به‌صورت مشترک ویژه بانوان و آقایان، اظهار کرد: این دوره در سه جمعه متوالی با تدریس حجت‌‌الاسلام والمسلمین نصراللهی از حافظان و داوران موفق بین‌المللی قرآن کریم کشور در مرکز قرآن و حدیث کریمه اهل بیت(ع) برگزار شد.

وی از حضور ۲۶ نفر از اساتید خانم و آقا حافظ کل قرآن کریم در این دوره خبر داد و افزود: به پذیرفته‌شدگان در این دوره، گواهی معتبر کشوری دارالقرآن‌الکریم سازمان تبلیغات در رشته داوری حسن حفظ اعطا خواهد  شد.

مسئول واحد خواهران مرکز قرآن و حدیث حرم کریمه اهل‌ بیت(ع) با اشاره به استقبال خوب بانوان از دوره‌های تابستانه مرکز قرآن و حدیث، گفت: هزار و ۱۱۷ نفر در گروه بانوان در دوره‌های تابستانه مرکز قرآن و حدیث شرکت کرده‌اند که از این تعداد ۱۶۴ نفر نونهال(۶ تا ۸ سال)، ۱۶۵ نفر کودک( ۹ تا ۱۲ سال)، ۲۰۵ نفر نوجوان (۱۳ تا ۱۸ سال) و ۵۸۳ نفر جوان و بزرگسال بالای ۱۸ سال هستند.

وی افزود: از این تعداد شرکت‎کننده در رشته قرائت ۱۶۴ نفر نونهال، ۷۴ نفر کودک، ۶۹ نفر نوجوان و ۹۰ نفر جوان شرکت کرده‌اند که در مجموع همزمان با ترم تابستانی مرکز قرآن و حدیث ۳۹۷ نفر در رشته قرائت قرآن کریم مرکز ثبت‌نام کرده‌اند.

مسئول واحد خواهران مرکز قرآن و حدیث حرم کریمه اهل‌ بیت(ع) با اشاره به آمار ثبت‌نام‌کنندگان در رشته حفظ، گفت: در رشته حفظ قرآن کریم ۴۳ نفر کودک، ۸۶ نفر نوجوان و ۲۵۷ نفر جوان ثبت‌نام کرده‌اند که مجموع قرآن‌آموزان رشته حفظ همزمان با ترم تابستانی مرکز قرآن و حدیث کریمه اهل بیت(ع)، ۳۸۶ نفر است.

ترویج معارف دینی و حدیثی برای کودکان و نوجوانان

مؤذن با تأکید بر اینکه یکی دیگر از رسالت‌های مرکز قرآن و حدیث در کنار ترویج معارف قرآنی، ترویج معارف دینی و حدیثی است، تصریح کرد: در رشته‌های معارفی در تابستان سال جاری، ۴۸ کودک، ۵۰ نوجوان، ۲۳۶ جوان و در مجموع ۳۳۴ نفر ثبت‌نام کرده‌اند.

وی همچنین از پذیرش نونهالان دختر و پسر در مقطع سنی شش تا هشت سال (پایان دوم دبستان) در رشته قرائت قرآن در مرکز قرآن و حدیث خبر داد، گفت: این نونهالان برای آموزش الفبای فارسی و عربی، زیباخوانی و درست‌خوانی قرآن کریم پذیرفته شده‌اند.

مسئول واحد خواهران مرکز قرآن و حدیث کریمه اهل بیت(ع) ادامه داد: با توجه به استقبال خوب نونهالان از کلاس‌های رشته قرائت قرآن کریم در حال حاضر هشت کلاس در مرکز قرآن و حدیث در رشته قرائت برای نونهالان در حال برگزاری است که از این تعداد کلاس، چهار کلاس به دختران و چهار کلاس به پسران با ۱۶۴ نفر شرکت‌کننده (۸۲ دختر و ۸۲ پسر) اختصاص دارد.

مؤذن با بیان اینکه مرکز قرآن و حدیث در تابستان سال جاری اقدام به برگزاری کلاس آموزش صوت و لحن ترتیل برای رده سنی کودک و نوجوان کرده است، افزود: در حال حاضر در واحد خواهران سه کلاس در رشته صوت و لحن ترتیل برای رده سنی کودک و نوجوان در حال برگزاری است که استقبال کودکان و نوجوان در تابستان سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد چشمگیری داشته است.

وی همچنین از تشکیل دوره‌های مهارت زندگی برای کودکان و نوجوانان در کنار دوره‌های حفظ و قرائت قرآن کریم خبر داد و گفت: تشکیل دو کلاس روخوانی در پردیسان با همکاری مسجد امام خمینی(ره) با حضور حدود ۱۰ کودک و ۱۰ جوان و بزرگسال از دیگر اقدامات واحد خواهران مرکز قرآن و حدیث کریمه اهل بیت(ع) در تابستان سال جاری است.

آزمون شبیه‌سازی اعطای مدرک سازمان تبلیغات اسلامی

مسئول واحد خواهران مرکز قرآن و حدیث کریمه اهل بیت(ع) تشکیل دو کلاس حفظ نهج‌البلاغه با ۱۷ نفر فراگیر در بخش حکمت‌ها و خطبه‌ها را از دیگر اقدامات ارزشمند واحد خواهران مرکز قرآن و حدیث در تابستان سال جاری دانست و تصریح کرد: در بخش حفظ در این دوره یک کلاس ویژه به‌صورت پرسش‌محور برای حافظان کل که قصد شرکت در آزمون اعطای مدرک سازمان تبلیغات را دارند، در حال برگزاری است تا با ایجاد فرصت مباحثه و مرور و پرسش بیشتر، حافظان بتوانند با آمادگی هرچه بیشتر در این آزمون حضور پیدا کنند.

وی همچنین از برگزاری دو آزمون شبیه‌سازی اعطای مدرک سازمان تبلیغات همزمان با ۱۴ و ۲۱ مرداد برای متقاضیان آزمون اعطای مدرک سازمان تبلیغات خبر داد و اضافه کرد: هدف از برگزاری این آزمون آشنایی هر چه بیشتر متقاضیان شرکت در آزمون سازمان تبلیغات با فضای آزمون و شیوه داوری آن است.

مسئول واحد خواهران مرکز قرآن و حدیث کریمه اهل بیت(ع) ادامه داد: به افرادی که در این دو آزمون حد نصاب قبولی کسب کنند از سوی مرکز قرآن و حدیث گواهینامه پایان دوره اعطا می‌شود.

مؤذن یادآور شد: برای برگزاری دوره‌های تابستانی مرکز قرآن و حدیث کریمه اهل بیت(ع)، ۵۰ استاد در رشته‌های قرآنی و معارفی با مرکز همکاری دارند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha