کد خبر: 3843564
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۶
آیت‎الله علوی گرگانی:
گروه فعالیت‎های قرآنی ــ مرجع تقلید شیعیان بر لزوم فعالیت‎های بیشتر دانشگاه قم در زمینه قرآنی تاکید کرد و گفت: اگر بتوانیم در فعالیت‎های دانشجویی در قالب‌های مختلف از حوزه استفاده کنیم، می‎توانیم به نقطه کمال برای تمام کشورهای دنیا مبدل می‌شویم.

دانشگاه قم محل نشر معارف قرآن باشدبه گزارش ایکنا از قم به نقل از ستاد خبری سی و چهارمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان سراسر کشور آیت‎الله سیدمحمد علوی گرگانی امروز 30 شهریور ماه در دیدار با مسئولان دانشگاه قم و اعضای برگزارکننده جشنواره ملی قرآن کریم دانشجویان کشور گفت: دانشگاه افتخار هر کشوری از جمله جمهوری اسلامی ایران تلقی می‌شود.

وی افزود: امام صادق(ع) بیان کردند که قم به واسطه حوزه علمیه آن مرکز و نقطه ثقل نشر علم به عالم خواهد بود؛ به همین جهت باید فرمایشات امام را زنده نگاه داریم و نباید اجازه متروک شدن آن را بدهیم.

علوی گرگانی یادآورشد: مبانی اهل بیت(ع) باید در هر زمانی به نحو شایسته بیان و پیاده شود؛ قرآن کریم بیان می‎کند که اگر تقوا پیشه بگیرید خداوند به شما کمک می‎کند و توان شناخت حق و باطل را به انسان عطا می‌کند.

وی گفت: فقهای ما همیشه به دنبال حقیقت بوده‌اند و پیوسته پیام قرآن کریم را مد نظر داشته و دارند و به دنبال تبعیت از احسن‎ها هستند؛ این شناخت هم در مرکز حقیقت‎یابی یعنی حوزه‎های علمیه حاصل می‌‏شود.

استاد سطح عالی حوزه یادآورشد: اگر بتوانیم در فعالیت‎های دانشجویی در قالب‌های مختلف از حوزه استفاده کنیم می‎توانیم به نقطه کمال برای تمام کشورهای دنیا مبدل می‌شویم.

وی گفت: امروزه قم، تنها مرکزی در جهان اسلام است که می‌تواند مشکلات علمی و معرفت دینی را که دنیا به آن احتیاج دارد حل کند.

این مرجع تقلید با ذکر این مطلب که دانشگاه قم باید دانشگاه دنیا باشد، اظهار کرد: باید دنیا چشمشان به دانشگاه قم باشد و بهترین محوری که این دانشگاه می‌‏تواند در این زمینه فعالیت کند، معارف قرآنی است.

علوی گرگانی گفت: فعالیت‎های قرآنی در قرائت قرآن محدود نمی‎شود بلکه باید به ابعاد مختلف قرآن از جمله تفسیر و تدبر و... توجه کنیم؛ امیدواریم فعالان قرآنی کشور و قم بتوانند نسل‌های بعدی را قرانی کنند و به روزگاری برسیم که قرآن کریم سرلوحه همه اعمال ما قرار گیرد.

یادآور می‌شود سی و چهارمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان سراسر کشورروزهای دهم و یازدهم مهرماه به میزبانی دانشگاه قم برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: