کد خبر: 4225542
تاریخ انتشار : ۱۸ تير ۱۴۰۳ - ۰۷:۲۷
استاد حوزه علمیه قم:

حضور در مجلس عزاداری امام حسین(ع) را قدر بدانیم

حجت‌الاسلام میرزامحمدی گفت: لحظات حضور و تشرف به مجالس عزاداری اباعبدالله‌الحسین(ع) و اهل بیت(ع) را قدر بدانید، چراکه هر کسی که به مهمانی آنان برود، از او به خوبی استقبال می‌کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد میرزا محمدی، استاد حوزه علمیهبه گزارش ایکنا از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد میرزا‌محمدی، استاد حوزه علمیه قم در مراسم عزاداری هیئت متوسلین به حضرت علی‌اصغر(ع) و مهندسان بقیع که شب گذشته، 17رتیرماه در مجموعه فرهنگی ورزشی خانه مهندس قم برگزار شد، اظهار کرد: مقامی که در ضیافت امام حسین(ع) به زائر و عزادار آن حضرت می‌دهند، بالاترین مدال اوست و همنشینی با ائمه اطهار(ع) ضیافت الهی است؛ به قول آیت‌الله بهجت، هر کسی به‌واسطه زیارت یا عزاداری به همنشینی با اهل بیت(ع) برود، به اندازه ممدوح او را بالا می‌برند.
 
وی با اشاره به اینکه محرم ضیافت اباعبدالله‌الحسین(ع) است و آداب این ایام با سایر ایام فرق می‌کند، ادامه داد: ضیافت و مهمانی آدابی دارد، برای مثال میزبان به استقبال مهمان می‌رود، ولی دشمنان امام حسین(ع) با هزاران نیزه‌دار به استقبال اولاد پیامبر و یارانش رفتند.
 
استاد حوزه علمیه قم توصیه کرد: لحظات حضور و تشرف به مجالس عزاداری اباعبدالله‌الحسین(ع) را قدر بدانید، چراکه هر کسی که به مهمانی آنان برود، از او به خوبی استقبال می‌کنند؛ اگر همراه با اباعبدالله‌الحسین(ع) و اهل بیت(ع) باشیم، آنان ما را علمدار می‌کنند.
 
میرزامحمدی گفت: در سوره فرقان آمده است که خدایا ما را از متقین قرار بده، ضمن اینکه این آیه مصداق این است که خدایا ما را همراه با اهل بیت(ع) قرار بده؛ قرآن و روایت به ما درس‌های زیادی می‌آموزند و به ما می‌گویند که از دستگاه خداوند و نوکری اهل بیت(ع) کم نخواهیم، چراکه لطف و کرم آنها زیاد است.
 
وی با بیان اینکه کربلا نمایشگاه فضیلت‌هاست، اظهار کرد: بعضی در قافله امام حسین(ع) بودند که باعث شدند از سر ضیافت حسینی خط بخورند ولی امام سراغ آنها رفت و برخی را خریدند؛ دست به دامان امام حسین(ع) و اهل بیت(ع) شوید، چراکه شاید عجل به شما مهلت نداد و در برزخ می‌بینید که برخی مهمان امام حسین(ع) هستند و شما حسرت می‌خورید.
انتهای پیام
captcha