کد خبر: 4225488
تاریخ انتشار : ۱۷ تير ۱۴۰۳ - ۱۶:۱۵
سخنران هیئت خادم الرضا(ع):

راهی جز سیدالشهدا(ع) برای نجات نیست

حجت‌الاسلام والمسلمین زند قزوینی گفت: بهترین فرصت در ماه محرم بیان فضایل امام حسین(ع)، همسو شدن با سیدالشهدا و همراه شدن با آن حضرت است، راهی جز سیدالشهدا(ع) برای نجات نیست.

حجت‌الاسلام والمسلمین علی زند قزوینی، کارشناس مسائل دینیبه گزارش ایکنا از قم، به نقل از روابط عمومی هیئت و کانون خادم الرضا(ع)، حجت‌الاسلام والمسلمین علی زند قزوینی، کارشناس مسائل دینی در اولین شب مراسم عزاداری دهه اول محرم در جمع عزاداران حسینی هیئت خادم الرضا(ع) قم که شب گذشته ۱۶ تیرماه در ورزشگاه شهید حیدریان این شهر برگزار شد، به تبیین اهمیت حضور در این مراسم پرداخت و گفت: بهترین فرصت در ماه محرم بیان فضایل امام حسین(ع)، همسو شدن با سیدالشهدا و همراه شدن با آن حضرت است.

وی اظهار کرد: آنجا که خداوند می‌فرماید‌ ای کسانی که ایمان آورده‌اید، تقوای الهی پیشه کنید و با صادقین باشید. خداوند اولین چیزی که از همه ما اهل ایمان طلب می‌کند، تقواست.

قزوینی تقوا را ترس از خدا عنوان کرد و گفت: تقوا به معنای ترس از خداست که شامل ترس از آلوده شدن به گناه و ترس از قطع ارتباط با امام زمان(عج) است. این ترس، ترس از شکسته شدن حرمت خدا در اثر گناهان ما، گفتار ما و رفتار ماست.

وی بیان کرد: باید حواسمان باشد با گناهان به ظاهر کوچک به تدریج در دام گناه فرو نرویم؛ که اگر اینچنین شود بعد از مدتی می‌بینیم که نه از اعتقاد به خدا چیزی در وجودمان باقی مانده و نه از اعتماد به امام زمان(عج) چیزی در دستمان هست.

سخنران هیئت مذهبی خادم الرضا(ع) با تأکید بر اینکه اعتماد به ولی و اعتقاد به ولایت اهل بیت(ع) راه رسیدن به رضایت الهی است، تصریح کرد: با این اعتقاد است که می‌شود راه سعادت را طی کرد و به قرب الهی رسید.

وی گفت: تا محبت اهل بیت(ع) را در دل هایمان رشد ندهیم، هیچ فرد یا سازمانی نمی‌تواند بر دیگری اثرگذاری مثبت را داشته باشد.

قزوینی اظهار کرد: دهه محرم شروع شده، یا حسین‌ها به صدا درآمده و پرچم‌های مشکی عزای سیدالشهدا(ع) نصب شد. اگر در این روزگاری که امام صادق(ع) نامش را آخرالزمان گذاشتند، راهی جز سیدالشهدا(ع) برای نجات سراغ داشتید به من هم نشان دهید.

وی ایمان محکم را ایمان دارای استدلال و معرفت خواند و افزود: ما باید مطالعه و تحقیق کنیم و مبنا و استدلال محکم داشته باشیم. مؤمن نباید باری به هر جهت باشد. بهترین جا برای کسب معرفت هم محافل عزای حضرت سیدالشهداست.

این خطیب حوزوی در پایان با اشاره به خاطره‌ای به نقل از فرزند مرحوم آیت‌الله سیدعلی قاضی‌طباطبایی، گفت: پسر این عارف بزرگ تشیع در خاطره‌ای می‌گوید آنگاه که از پدرم پرسیدم راه رسیدن به عرفان چیست؟ آیت الله قاضی طباطبایی فرمود اولاً به آنچه میدانی عمل کنی؛ دوماً بدانی که هیچ کس به عرفان حقیقی نمی‌رسد مگر در حرم اباعبدالله الحسین(ع) و مجالس عزای آن حضرت.

یادآور می‌شود، مراسم عزاداری دهه اول محرم هیئت خادم الرضا هر شب از ساعت ۲۱:۱۵ در ورزشگاه شهید حیدریان قم برگزار می‌شود.

انتهای پیام
captcha