طلبه‌ها در میدان دفاع از نظام حضور فعال داشته باشند
کد خبر: 4215909
تاریخ انتشار : ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۴۹
آیت‌الله سعیدی:

طلبه‌ها در میدان دفاع از نظام حضور فعال داشته باشند

تولیت حرم مطهر بانوی کرامت گفت: طلبه‌ها باید صف تشکیل دهند و در میدان عمل دفاع از نظام و انقلاب حضور فعال داشته باشند، از این‌رو باید حال و هوای جبهه و جنگ و دفاع مقدس در این تشکیلات حفظ شود و با عزم و ایمان راسخ این نهضت همچنان ماندگار باشد.

آیت‌الله سعیدی تولیت حرمبه گزارش از ایکنا از قم، به نقل از پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه(س)، آیت‌الله سید‌محمد سعیدی، تولیت حرم مطهر بانوی کرامت در دیدار فرمانده و پرسنل تیپ ۸۳ امام جعفر صادق(ع) که روز گذشته، 25 اردیبهشت‌ماه در سالن محراب حرم مطهر بانوی کرامت برگزار شد، اظهار کرد: در دهه کرامت باید ضمن تجلیل، گرامیداشت و معرفی این بزرگواران و تبیین نقش‌شان در هدایت انسان‌ها، معرفت‌افزایی و التزام عملی نسبت به رهنمودهای آنها نیز برجسته شود، زیرا نتیجه این کار تحقق زیارت بامعرفت خواهد بود.

وی با اشاره به آیات ابتدایی سوره مبارکه صف به این هشدار خداوند نسبت به افرادی که به حرفشان عمل نمی‌کنند اشاره کرد و گفت: برخی از مسلمانان به پیامبر(ص) می‌گفتند هر اتفاقی که در جنگ بیفتد ما پشت به دشمن نمی‌کنیم؛ ولی در جنگ اُحد پا به فرار گذاشتند و مشکلاتی را برای سپاه اسلام به‌وجود آوردند.

امام‌ جمعه قم با بیان اینکه سخن انسان اگر مبتنی بر باور باشد در عمل نیز متجلی می‌شود، افزود: همان‌طور که خداوند در این آیات افرادی را که به گفته‌های خود عمل نمی‌کنند سرزنش می‌کند از افرادی که پای حرف خود محکم می‌ایستند نیز تقدیر کرده و می‌فرماید خداوند آنان را دوست دارد.

وی به اهداف تشکیل تیپ ۸۳ امام جعفر صادق(ع) اشاره کرد و گفت: هدف اصلی این است که طلبه‌ها هم صف تشکیل دهند و در میدان عمل دفاع از نظام و انقلاب حضور فعال داشته باشند؛ از این‌رو باید حال و هوای جبهه و جنگ و دفاع مقدس در این تشکیلات حفظ شود و با عزم و ایمان راسخ این نهضت همچنان ماندگار باشد.

در ابتدای این دیدار حجت‌الاسلام منتظرزاده، فرمانده تیپ ۸۳ امام جعفر صادق(ع) با بیان اینکه این تیپ در ایام دفاع مقدس تشکیل شده و در زمینه‌های مختلف تأثیرگذار است، اظهار کرد: این تیپ با هدف تشکیل گردان‌های تبلیغی، رزمی و فرهنگی از طلاب انقلابی، جهادی و دلسوز نظام، انقلاب و اسلام در قم و مشهد تأسیس شد و در حال حاضر ۴۲ گردان در قم و سایر استان‌ها سازماندهی شده که برخی رزمی تبلیغی و برخی دفاعی امنیتی هستند.

 وی افزود: فلسفه اساسی تشکیل این گردان‌ها این است که به بدخواهان و اپوزیسیون نظام که در به‌زانودرآوردن نظام و انقلاب طمع دارند بگوییم این نظام طلبه‌هایی جهادی و جانفشان دارد که حاضرند تا آخرین قطره خون خود از این ارزش‌ها دفاع کنند.

فرمانده تیپ ۸۳ امام جعفر صادق(ع) با بیان اینکه ما هماهنگی خوبی با سپاه استان و فرادا داریم و در اغتشاشات اخیر نیز طلاب خوب وارد عمل شدند و ایفای نقش کردند، افزود: فعالیت دیگر تیپ ۸۳ امام جعفر صادق(ع) آموزش رزم مقدماتی به طلاب وظیفه سراسر کشور اعم از شیعه و اهل‌ سنت است و ظرفیت آموزش این تیپ ۵ هزار و ۵۰۰ نفر در سال است.

وی گفت: آموزش بدو خدمت روحانیون شاغل در نیروهای مسلح کشور، ارائه خدمات به ایثارگران و رزمندگان دوران دفاع مقدس و حضور فعال در کمک به حادثه‌دیدگان حوادث طبیعی مانند سیل، زلزله و دیگر موارد از جمله فعالیت‌هایی است که در این مجموعه انجام می‌شود.

انتهای پیام
captcha