آمادگی فیلمسازان قمی برای ساخت فیلم سینمایی با موضوع سرداران شهید
کد خبر: 4199123
تاریخ انتشار : ۲۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۸:۴۰

آمادگی فیلمسازان قمی برای ساخت فیلم سینمایی با موضوع سرداران شهید

فیلمساز پیشکسوت قم با اشاره به ساخت فیلم «مجنون» با موضوع شهید زین‌الدین، گفت: اگر این فیلم توسط فیلمساران قمی ساخته می‌شد بهتر بود اما این زمینه وجود دارد که در سال‌های آینده فیلم‌هایی در خصوص دیگر سرداران شهید استان توسط فیلمسازان قمی ساخته شود.

علی بیطرفان، فیلمساز پیشکسوت قمبه گزارش ایکنا از قم، به نقل از ستاد خبری چهل‌ودومین جشنواره فیلم فجر در قم، علی بیطرفان، فیلمساز پیشکسوت قم در حاشیه برگزاری چهل‌ودومین جشنواره فیلم فجر در قم طی سخنانی اظهار کرد: برگزاری هر ساله جشنواره فجر در قم همزمان با تهران، اتفاق بسیار خوبی است و هنرمندان قمی نیز انتظار دارند این روند هرسال تکرار شود و تمامی فیلم‌ها در استان‌ها به نمایش درآید.

وی تصریح کرد: هر سال آرزو می‌کردیم یکی از فیلمسازان قمی در جشنواره فیلم فجر حضور داشته باشد که امسال این اتفاق افتاد، علی ثقفی فیلمساز قمی با فیلم «پرویز خان» در بخش سودای سیمرغ جشنواره فیلم فجر حضور دارد و انتظار داریم مسئولان استانی این موضوع را مورد توجه قرار داده و از این فیلمساز قمی تقدیر کنند.

بیطرفان تصریح کرد: البته این اتفاق در سال‌های گذشته در بخش فیلم‌های کوتاه افتاده بود که متأسفانه از سوی مدیران استانی به آن توجه نشد، اما حضور فیلمساز قمی در بخش سودای سیمرغ اتفاق بزرگی برای فرهنگ و هنر استان است، لذا مسئولین باید قدردان این حضور باشند و از اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، استانداری، نهادهای فرهنگی و رسانه‌ها انتطار می‌رود از آقای ثقفی تجلیل کنند.

وی کیفیت فنی فیلم «پرویز خان» را فراتر از انتظار توصیف کرد و گفت: این فیلم با اینکه اولین ساخته علی ثقفی است، اما بدون هیچ تعصبی باید عرض کنم فیلمی قابل قبول و بالاتر از حد انتظار بود و امیدواریم در جشنواره و در بخش داوری دیده شود.

این فیلمساز قمی ادامه داد: اتفاق خوب بعدی که مدت‌ها مردم قم به خصوص رزمندگان منتظر آن بودند، ساخت فیلمی در رابطه با شهید زین‌الدین بود که امسال اتفاق افتاد؛ البته اگر این فیلم توسط فیلمساران قمی ساخته می‌شد بهتر بود اما باز جای خوشحالی دارد که فیلمی در رابطه با فرمانده لشکر ۱۷ علی‌بن‌ابی‌طالب(ع) ساخته شده است.

وی گفت: امیدواریم در سال‌های آینده فیلم‌هایی درخصوص دیگر سرداران شهید استان توسط فیلمسازان قمی با حمایت مراکز فرهنگی و هنری کشوری و استانی ساخته شود تا شاهد ارتقای کمی و کیفی فیلمسازی قم باشیم.

انتهای پیام
captcha