جلد چهارم کتاب «دانشنامه قرآن کریم» روانه بازار نشر شد
کد خبر: 4183070
تاریخ انتشار : ۲۹ آبان ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۴

جلد چهارم کتاب «دانشنامه قرآن کریم» روانه بازار نشر شد

جلد چهارم کتاب «دانشنامه قرآن کریم (ویژه نوجوانان)» اثر مظفر سالاری در ۱۹۱ صفحه به‌ همت نشر پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شد.

دانشنامه قرآن کریمبه گزارش ایکنا از قم، به نقل از روابط عمومی نشر پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، جلد چهارم کتاب «دانشنامه قرآن کریم (ویژه نوجوانان)» اثر مظفر سالاری است که در پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی و با حمایت دبیرخانه حمایت از طرح‌های پژوهشی معاونت پژوهشی حوزه‌های علمیه تهیه و به همت نشر این پژوهشگاه در ۱۹۱ صفحه به چاپ رسید. 

قرآن، کلام و کتاب خدا و مهم‌ترین مرجع است که مسلمانان، باورها، خلقیات و شیوه‌های رفتار در زندگی فردی و اجتماعی خود را با آن می‌سنجند و نظم می‌دهند. هر کس قرآن را کتاب زندگی خود قرار دهد، از گمراهی، آشفتگی و نومیدی نجات خواهد یافت.

از دستاورد‌های بزرگ و فرخنده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، کوشش در خارج ساختن قرآن از غربت و گوشه‌نشینی و وارد کردن آن به متن زندگی و جامعه است و این رمز آسیب‌ناپذیری کشور و مردم ما در برابر دسیسه‌ها و تهاجم فرهنگی بیگانگان است.

پدیدآورندگان دایرة‎المعارف قرآن از همان آغاز در این اندیشه بودند که با گزینش مهم‌ترین مدخل‌ها و با تلخیص و تلطیف مطالب در قالب نثری ساده، روشن و روان، محصول علمی و فرهنگی برای استفاده نوجوانان پدید آورند.

بی‌تردید قشر عظیم نوجوانان کشورمان به مرجع متناسب با سطح شناخت و دانش خود احتیاج دارند که به نیازهایشان درباره قرآن پاسخ گوید. آنچه اکنون پیش روی شماست مجموعه دانشنامه قرآن کریم ویژه نوجوانان است. 

این اثر حاصل کوشش پژوهشگران پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن است که به‌صورت الفبایی و با نثر روشن و روان به نوجوانان عزیز تقدیم می‌شود.

این کتاب بخشی از حرف ت و از کلمه تابستان تا تناسب آیات و سور را شامل می‌شود، از جمله عناوینی که در حرف ت به آن پرداخته شده است می‌توان به تابعین، تاریخ، تاریخ قرآن، تازیانه، تحویل، تبرئه، تبرک، تبلیغ، تبوک، تجارت، تحیت، تحریم، تحیر تزکیه ترور ترتیل تزیین تاریخ تفسیر، قواعد تفسیر، تفسیر اجتهادی، تفسیر به رأی، تقسیمات قرآن، تقلید، تفکر، تقوا، تقویم، تکبر، تکذیب، تکدی، تکلیف، تلاوت و تمدن اشاره کرد.

یادآور می‌شود، علاقه‌مندان برای خرید اینترنتی این کتاب می‌توانند به نشانی اینترنتی http://shop.isca.ac.ir/ مراجعه کنند.

انتهای پیام
captcha