«جت»؛ طرحی برای حفظ دستاورد‌های ملی و امید اجتماعی 
کد خبر: 4183018
تاریخ انتشار : ۲۹ آبان ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۳
مدیر‌کل آموزش و پرورش قم مطرح کرد

«جت»؛ طرحی برای حفظ دستاورد‌های ملی و امید اجتماعی 

علیرضا رحیمی با بیان اینکه رویداد «جت» که مخفف جهاد تبیین است، با بستری مسابقه‌ای و جذاب و محتوای مناسب یکی از بهترین طرح‌های دانش‌آموزی به‌شمار می‌رود، گفت: برای شکست محاصره تبلیغاتی دشمن «جت» را طراحی کردیم که سبب حفظ دستاورد‌های ملی و امید اجتماعی می‌شود.

علیرضا رحیمی، مدیر‌کل آموزش و پرورش استان قمبه گزارش ایکنا، به نقل از روابط عمومی اداره‌کل آموزش و پرورش استان قم، علیرضا رحیمی، مدیر‌کل آموزش و پرورش استان قم با اشاره به برگزاری لیگ دانش‌آموزی «جت»(جهاد تبیین) در این استان اظهار کرد: جهاد تبیین به فرموده مقام عظمای ولایت یک واجب فوری است. با توجه به لزوم شبهه‌زدایی از ذهن دانش‌آموزان و با استفاده از ویژگی اثر‌پذیری حداکثری همسالان از یکدیگر، دانش‌آموزان مسلط به سلاح تبیین در بین همسالان، بیشترین نقش را در ایفای این واجب فوری خواهند داشت.

وی ادامه داد: رویداد «جت» که مخفف جهاد تبیین است، با بستری مسابقه‌ای و جذاب و محتوای مناسب یکی از بهترین طرح‌های دانش‌آموزی به‌شمار می‌رود؛ فرایند ثبت‌نام تیم‌های شرکت‌کننده در این رویداد دانش‌آموزی، ۱۵ آبان‌ماه، با حضور بیش از سه هزار دانش‌آموز و مربی به پایان رسید.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قم این طرح را دارای امتیازاتی دانست و گفت: از ویژگی‌های طرح، این است که به‌صورت تیم‌های هم‌سن، با نظارت یک مربی یا سرگروه برگزار می‌شود و یک عملیات مستمر در محیط مدرسه است.

وی نقش‌آفرینی نوجوانان در فریضه جهاد تبیین را از جمله اهداف اجرای لیگ دانش‌آموزی جت بیان کرد و افزود: این رویداد ویژه دانش‌آموزان متوسطه مقطع اول و دوم برگزار می‌شود که برای اجرای آن، تیم‌های دانش‌آموزی پنج‌نفره، به همراه یک مربی حضور دارند که هویت‌بخشی، ارتقای سطح اعتماد به‌نفس در بین دانش‌آموزان و معلمان در مواجهه با ابهامات و شبهات جامعه و ظرفیت‌سازی برای کنشگری در مدرسه تنها بخشی از دستاورد‌های این طرح خواهد بود. در واقع می‌توان گفت که برای شکست محاصره تبلیغاتی دشمن «جت» را طراحی کردیم و سبب حفظ دستاورد‌های ملی و امید اجتماعی می‌شود.

رحیمی دستاورد‌های این طرح را نه تنها مختص دانش‌آموزان که شامل مربیان نیز دانست و افزود: مربیان پرورشی و تربیتی استان قم در دوره جهاد تبیین، با تکنیک‌های عملیات روانی برچسب‌زنی و شایعه، عملیات روانی تحریف، عملیات روانی ایجاد تفرقه و ترور شخصیت آشنا می‌شوند.

وی با بیان اینکه تیم‌های ثبت‌نام‌کننده در مرحله نخست، به‌صورت انفرادی در آزمون شرکت کرده و سپس به‌صورت تیمی در مسابقه تکمیل بوم تفکر انتقادی شرکت می‌کنند، افزود: کتاب «یک ون شبهه» منبع برگزاری این رویداد دانش‌آموزی برای پسران و «بی‌پرده با حجاب» برای دختران است.

رحیمی آشنایی با سواد رسانه را از جمله دیگر اهداف برگزاری لیگ دانش‌آموزی جت دانست و گفت: کتاب «اکسیر» یکی دیگر از منابعی است که تیم‌های شرکت‌کننده در این رویداد مطالعه می‌کنند که دستیابی به تفکر انتقادی و حل بوم تفکر انتقادی منتهی به کنشگری مثبت تیم‌ها در محیط همسالان است. همچنین دانش‌آموزان کنشگر به‌صورت گروهی، روش‌هایی را تمرین می‌کنند که هرگونه محتوایی، در هر قالبی را بدون جراحی پیام نپذیرند.

مدیرکل آموزش و پرورش قم با مخاطب قراردادن فرهنگیان و دانش‌آموزان اظهار کرد: با توجه به تهاجم همه‌جانبه تبلیغاتی دشمن، فرهنگیان و دانش‌آموزان محترم جهاد تبیین را که به‌صورت جدی در بیانات رهبر انقلاب مطرح شد را جدی بگیرند، چراکه با جهاد تبیین می‌توانند نقشه‌های دشمن را خنثی کنیم و دستاورد‌های ملی خودمان را محترم و بزرگ بشماریم. چون همه تلاش‌های دشمن برای ناامیدسازی و سلب اعتماد به‌نفس در جوانان است که با جهاد تبیین نتیجه برعکس خواهد شد.

رحیمی تاریخ مرحله اصلی لیگ را ۹ آذرماه سال جاری اعلام کرد و گفت: عموم علاقه‌مندان، جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند عدد ۱ را به شماره ۳۰۰۰۹۲۱۶ پیامک کرده و یا کانال jetqom@ در پیام‌رسان ایتا را دنبال کنند؛ ده‌ها جایزه میلیونی به برگزیدگان این رویداد اعطا خواهد شد.

وی یادآور شد: تیم‌های شرکت‌کننده جهت دریافت کتاب‌های منبع لیگ دانش‌آموزی جت، باید به کانال «لیگ جت قم» در پیام‌رسان ایتا به نشانی http://Eitaa.com/jetqom مراجعه کنند؛ لیگ دانش‌آموزی جت با همکاری اداره‌کل آموزش و پرورش، بسیج دانش‌آموزی، سازمان تبلیغات و معاونت تبلیغ حوزه قم در حال برگزاری است.

انتهای پیام
captcha