کد خبر: 4104261
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۷

جهاد تبیین و دفاع از حق نیازمند سعه صدر و دلسوزی است

رئیس شورای قرارگاه راهبردی عمار گفت: یکی از ویژگی‌هایی که برای جهاد تبیین ضرورت دارد شرح صدر است. نباید اینگونه باشد که با یک بد و بیراه گفتن کنار بکشیم. جهاد تبیین و دفاع از حق نیاز به سعه صدر و دلسوزی دارد.

به گزارش ایکنا از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی طائب، رئیس شورای قرارگاه راهبردی عمار در نشست ملی جهاد تبیین به یاد شهید مدافع امنیت با عنوان «آرمان عزیز» که امروز 12 آذرماه در قم برگزار شد، جهاد تبیین را اقدامی در برابر هجوم تحریف توصیف کرد و گفت: کار دشمن تحریف است و جهاد تبیین به معنی شکست این تحریف است. دشمن اگر اسلحه‌ای هم به کار می‌برد در جهت تکمیل تحریف است. این موضوع را در ماجرای حضرت آدم و شیطان هم می‌بینیم؛ شیطان علیه او اسلحه‌ای به کار نبرد بلکه با قلب واقعیت و تحریف کار خود را پیش برد.

وی با اشاره به آیه «فَوَسْوَسَ إِلَیْهِ الشَّیْطَانُ قَالَ یَا آدَمُ هَلْ أَدُلُّکَ عَلَی شَجَرَةِ الْخُلْدِ وَمُلْکٍ لَا یَبْلَی»، ادامه داد: هرکس علیه حق کار می‌کند شاگرد شیطان است. آنچه سخنان شیطان را برای آدم باورپذیر کرد تکرار بود و دشمن هم با تکرار دروغ خود را برای ما باورپذیر می‌کند.

طائب با بیان اینکه صهیونیست‌ها استاد تحریف هستند، ابراز کرد: مبارزه با تحریف نوعا کار دشواری است برای همین نام آن را جهاد گذاشته‌اند. شهید حاج قاسم در پاسخ به کسی که خواسته بود او را به سوریه ببرد، فرمود گلوله خوردن آسان است اما ایستادگی و دفاع از حق دشوار است.

رئیس شورای قرارگاه راهبردی عمار با معرفی گروه‌های مختلف دخیل در اغتشاشات اخیر اظهار کرد: مجاهدین خلق، کومله، حزب دموکرات، رادیکال‌های اصلاح‌طلب اصحاب فتنه اخیر بودند و متأسفانه برخی از جوانان ما نیز فریب خوردند و با این جریان همراه شدند. کاری که ما باید انجام دهیم این است که جوانان خود را دریابیم و آن ها را روشن کنیم.

رئیس شورای قرارگاه راهبردی عمار با اشاره به اینکه مسجد مرکز جهاد تبیین، گفت: مساجد را از ما گرفتند نه به صورت سخت افزاری، بلکه به صورت نرم افزاری آن ها را تصرف کردند؛ همان‌گونه که آدم را از بهشت راندند. در کنار مساجد، فرهنگ‌سراها ساخته شد و کم کم مساجد از رونق افتاد.

وی با تأکید بر اینکه مساجد باید مرکز ارتباطات باشد، بیان کرد: اگر نماز جماعت به درستی در مساجد اجرا شود، لوازم دیگر آن را نیز با خود خواهد داشت و صرفاً به خواندن دو وعده نماز اکتفا نمی‌شود. مساجد، مردم را پای کار امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی آوردند؛ امام زمان(عج) نیز برای قیام، منتظر مسجدی‌هاست.

طائب افزود: ما امروز در اوج قدرت هستیم و به همین دلیل است که این فتنه اخیر را ایجاد کرده‌اند و منتظر پایان این فتنه‌ها نباشید؛ ما مدام با این فتنه‌ها روبرو خواهیم شد. فتنه یکی از سنت‌های الهی برای شناخته شدن حق از باطل است؛ بنابراین در همه عصرها فتنه و فتنه‌گر وجود خواهد داشت و خدا در هیچ دوره‌ای فتنه را قطع نمی‌کند تا جامعه اسلامی آنقدر آمادگی پیدا کند که دیگر هیچ فتنه‌ای نتواند آنها را فریب بدهد.

رئیس شورای قرارگاه راهبردی عمار گفت: آنگونه که امام حسین(ع) هل من ناصر ینصرنی گفت امام زمان(عج) هم طلب یاری کرده و ما پاسخ داده‌ایم اما فتنه‌ها بر سر راه ما است و با وجود این فتنه‌ها باید بر عهد خود بمانیم؛ مهم این است که تا آخر بمانیم.

طائب يادآور شد: یکی از ویژگی‌هایی که برای جهاد تبیین ضرورت دارد شرح صدر است. نباید اینگونه باشد که با یک بد و بیراه گفتن کنار بکشیم. جهاد تبیین و دفاع از حق نیاز به سعه صدر و دلسوزی دارد.

ضرورت بازطراحی اقدامات صورت گرفته در عرصه جهاد تبیین

در ابتدای این نشست حجت‌الاسلام رضا غلامی، قائم مقام بنیاد هدایت، سخنان سال گذشته رهبر معظم انقلاب را یادآور شد و گفت: در شرایطی که دشمن یک جنگ ترکیبی و یک جنگ شناختی را علیه نظام اسلامی آغاز کرده، جهاد تبیین یک ضرورت است.

وي با اشاره به برگزاری سلسله نشست‌های سنگر تبیین در سراسر کشور اظهار کرد: همسنگران ما در بنیاد هدایت در قالب این نشست ها به ۲۸۰ نقطه از کشور سفر کردند و موضوعات مرتبط با جهاد تبیین را با امامان محله و روحانیون به مباحثه گذاشتند؛ مسئله گفتمان امامت، مسائل اعتقادی، آیین حکمرانی و سبک زندگی از جمله مسائلی است که باید در این جلسات مطرح می شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha