کد خبر: 4104031
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۴

کتاب «واکاوی واژگان قرآن در روایات اهل بیت(ع)» منتشر شد

کتاب «واکاوی واژگان قرآن در روایات اهل بیت(ع)» از سوی پژوهشکده معارف اهل بیت(ع) پژوهشگاه حوزه و دانشگاه در ۳۱۳ صفحه به چاپ رسید.

کتاب واکاوی واژگان قرآن در روایات اهل بیت(ع)به گزارش ایکنا از قم، کتاب «واکاوی واژگان قرآن در روایات اهل بیت(ع)» از سوی پژوهشکده معارف اهل بیت(ع) پژوهشگاه حوزه و دانشگاه در ۳۱۳ صفحه به چاپ رسید.

بخش اول این کتاب به مباحث نظری شرح مفردات قرآن در روایات اهل بیت(ع) «مشتمل بر کلیات، منابع شرح مفردات قرآن، کارکردهای احادیث در شرح معنای کلمات قرآن، اصول شرح مفردات قرآن از منظر اهل بیت(ع)، هم معنایی و چند معنایی در کلمات قرآن» پرداخته است.

بخش دوم آن نیز به شرح واژه‌هایی از قرآن براساس روایات اهل‌ بیت(ع) «شرح بیش از چهل واژه و مشتمل بر واژگان ناظر به اوصاف الهی، واژه‌های فقهی، واژه‌های کلامی، واژه‌های اخلاقی تربیتی، و واژه‌های ناظر به دیگر معارف قرآن» پرداخته است.

یادآور می‌شود، این اثر تلاشی نو برای نگاهی مجدد به واژگان قرآنی با توجه به احادیث اهل‌ بیت(ع) و پیاده‌سازی روشمند این نگاه در نمونه‌های عینی همراه با ارائه تفاوت نتیجه این نگاه با دیگر روش‌هاست که با قلم سیدمحمود طیب‌حسینی و محمدعلی مروجی طبسی منتشر شده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha