کد خبر: 4103682
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۲

مسمومیت تعدادی از دانش‌آموزان یک هنرستان در قم

پیش از ظهر امروز ۱۸ نفر از دانش‌آموزان دختر یکی از هنرستان‌های قم به سبب مسمومیت، راهی بیمارستان شدند که حال عمومی همه آن‌ها خوب است.

مسمومیت سبب بدحالی تعدادی از دانش آموزان یک هنرستان شدبه گزارش ایکنا از قم، به نقل از روابط عمومی استانداری قم، عبدالله صادقخانی، مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک قم در پی این اتفاق اظهار کرد: پیش از ظهر امروز ۱۸ نفر از دانش‌آموزان دختر یکی از هنرستان‌های قم دچار علائم بی‌حالی و سرگیجه شدند که در ساعت ۱۲ توسط اورژانس به بیمارستان ولی‌عصر قم منتقل شدند.

وی در رابطه با وضعیت عمومی دانش‌آموزان گفت: برابر نظر پزشکان وضعیت عمومی تمامی دانش‌آموزان خوب است که دو نفر از دانش‌آموزان به دلیل داشتن بیماری‌های زمینه‌ای تحت مراقبت‌های بیشتر پزشکی هستند.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک قم در پاسخ به این سوال که علت بدحالی دانش‌آموزان چه بوده تصریح کرد: علت اولیه براساس نظر پزشکان و علائم بالینی، مسمومیت این دانش‌آموزان بوده که در حال بررسی بیشتر موضوع هستیم.

همچنین مجید محبی، سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی قم، گفت: در تماس با اورژانس در خصوص بیماری تعدادی از دانش‌آموزان بلافاصله اورژانس به هنرستان اعزام شدند.

وی افزود: ۱۸ دانش‌آموز دچار مسمومیت شده بودند که با چند دستگاه آمبولانس به یکی از مراکز درمانی قم منتقل کردند.

محبی افزود: بعد از درمان اولیه ۱۶ نفر بهبودی نسبی به دست آوردند و دو دانش‌آموز به دلیل بیماری آسم در حال حاضر کمی دچار بیحالی و ضعف هستند.

وی با اشاره به نمونه‌برداری برای آزمایش‌های اولیه افزود: بعد از جواب این آزمایش‌ها علت دقیق این مسمومیت اعلام خواهد شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha