کد خبر: 4103479
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۸
آیت‌الله سعیدی:

مراقب ستون خیمه خانواده باشیم

تولیت حرم بانوی کرامت با بیان اینکه مادر ستون خیمه خانواده است و به برکت ستون است که بنای ارزشمند خانواده پا برجاست، گفت: همه اقشار جامعه باید همت کنند که ستون خیمه خانواده آسیب نبیند، زیرا اگر خانواده آسیب ببیند مشکلات زیادی گریبان‌گیر جامعه خواهد شد.

آیت‌الله سیدمحمد سعیدی، تولیت حرم بانوی کرامتبه گزارش ایکنا از قم، به نقل از پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه(س)، آیت‌الله سیدمحمد سعیدی، تولیت حرم بانوی کرامت در آیین رونمایی از کتاب «قسم به عشق به نام تمام مادرها» که روز گذشته، هشتم آذرماه در پروهشکده علامه طباطبایی برگزار شد با تبریک ولادت حضرت زینب(س) که به روز پرستار نامگذاری شده است، اظهار کرد: خدمت و مراقبت از بیمار و افراد نیازمند کاری مادرانه است و از جایگاه رفیعی در دین ما برخوردار است.

وی با اشاره به تعبیر پیامبر(ص) که به دختر خود لقب «ام ابیها» را دادند، گفت: پرستاری در واقع یک شغل مادرانه است و حضرت زینب(س) در سراسر زندگی خود هم برای مادر خود در ایام بیماری بعد از رحلت پیامبر(ص)، هم برای پدر خود بعد از شهادت مادر، هم برای برادران خود و هم برای امام سجاد(ع) مادرانه پرستاری کردند.

تولیت حرم مطهر بانوی کرامت با بیان اینکه مادر در عرف چیزی فراتر از به دنیا آوردن فرزند است، افزود: افرادی که خدمات مادرانه به انسان‌ها می‌دهند حتی اگر مادر شناسنامه‌ای هم نباشند مادر معنوی محسوب می‌شوند. مادر ستون خیمه خانواده است و به برکت ستون است که بنای ارزشمند خانواده پا برجاست، از این‌رو مادران مسئولیت سنگین و اجر فراوانی در نزد خداوند دارند.

سعیدی با بیان اینکه مادران در حفظ فرهنگ عفاف و حجاب نقش مؤثر و پررنگی دارند، گفت: همه اقشار جامعه باید همت کنند که ستون خیمه خانواده آسیب نبیند زیرا اگر خانواده آسیب ببیند مشکلات زیادی گریبان‌گیر جامعه خواهد شد.

وی با اشاره به این تعبیر پیامبر(ص) که فرمودند بهشت زیر پای مادران است، بیان کرد: بهشت آرزوی همه بندگان خداست و این آرزو در این دنیا زیر پای مادران است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha