کد خبر: 4103478
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۵
حجت‌الاسلام عباسی ولدی:

غرب به‌دنبال از بین بردن تقدس مادری است

کارشناس مسائل خانواده با بیان اینکه غرب به‌دنبال متزلزل کردن جایگاه مادری، همسری و خانه‌داری در جامعه ماست، گفت: جایگاه مادری در ذهن دختران ما به شدت تضعیف شده و این اتفاق خطرناکی است، زیرا هر جامعه‌ای که جایگاه مادری را از دست داد زمینه را برای سوء‌استفاده اخلاقی از زنان و دختران فراهم کرده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسن عباسی ولدی، کارشناس مسائل خانوادهبه گزارش ایکنا از قم، به نقل از پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه(س)، حجت‌الاسلام والمسلمین محسن عباسی ولدی، کارشناس مسائل خانواده در آیین رونمایی از «کتاب قسم به عشق به نام تمام مادرها» که روز گذشته، هشتم آذرماه در پژوهشکده علامه طباطبایی برگزار شد، با اشاره به اینکه دختران وقتی مادر می‌شوند تقدس و منجی بودن‌شان معنا پیدا می‌کند، اظهار کرد: مادری و همسری از عوامل اصلی آرامش در جامعه است و زن و دختری که می‌خواهد مایه آرامش جامعه باشد دیگر به سوء‌استفاده اخلاقی مبتلا نخواهد شد.

وی با بیان اینکه غرب به‌دنبال متزلزل کردن جایگاه مادری، همسری و خانه‌داری در جامعه ما است، گفت: غرب می‌داند که اگر این جایگاه متزلزل شد دیگر دلیلی برای احترام گذاشتن به زن وجود ندارد.

کارشناس مسائل خانواده با بیان اینکه غرب به این نتیجه رسیده است که اگر می‌خواهد زن را به‌عنوان کالا معرفی کند باید تقدس او را زیر سؤال ببرد، گفت: جامعه به امر مقدس خود به‌عنوان کالا نگاه نمی‌کند، از این‌رو غرب سال‎های سال است که علیه مادری و جایگاه مادری در شبکه‌های مجازی و ماهواره‌ای کار می‌کند و ذهن دختران ما را جوری مخدوش می‌کند که دختر حاضر است ازدواجش را سال‌ها به تأخیر بیندازد و به کارمند عادی یک اداره شدن فکر کند ولی به مادر شدن فکر نکند.

عباسی ولدی با بیان اینکه متوسط سن مادر شدن در ایران ۲۹ سال است، افزود: جایگاه مادری در ذهن دختران ما به شدت تضعیف شده و این اتفاق خطرناکی است، زیرا هر جامعه‌ای جایگاه مادری را از دست داد زمینه را برای سوء‌استفاده اخلاقی از زنان و دختران فراهم کرده است.

وی با بیان اینکه باید جایگاه مقدس مادری و همسری را به جایی که دین گفته است برگردانیم، گفت: اگر زن جایگاه همسری و مادری خود را پیدا نکند نمی‌توانید او و جامعه‌اش را وادار کنید که عفیف زندگی کند.

کارشناس مسائل خانواده با اشاره به کتاب «قسم به عشق به نام تمام مادرها» که مجموعه‌ای از اشعار مادرانه است، بیان کرد: مقام معظم رهبری چند سال است که فرمودند سبک زندگی باید به زبان شعر بیان شود، زیرا اگر پیامی در قالب هنر نگنجد محکوم به فناست.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha