کد خبر: 4102652
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۰

روحانیون و گروه‌های جهادی طلایه‌دار جهاد تبیین باشند

جانشین مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه امام علی بن ابیطالب(ع) با اشاره به اینکه ما باید حماسه جاوید روحانیت در عرصه دفاع و شهادت‌طلبی را به‌درستی برای آحاد مردم و به‌ویژه نسل جدید تبیین کنیم، گفت: طلاب و روحانیون به‌ویژه گروه‌های جهادی باید طلایه‌دار جهاد تبیین، این مطالبه کلیدی رهبر معظم انقلاب باشند.

دیدار جمعی از مدیران سازمان بسیج طلاب و روحانیون استان قم با خانواده شهید حجت‌الاسلام شریف قنوتیبه گزارش ایکنا از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین جعفر آزادمنش، جانشین مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه امام علی بن ابیطالب(ع) در دیدار جمعی از مدیران سازمان بسیج طلاب و روحانیون استان قم با خانواده شهید حجت‌الاسلام شریف قنوتی، اولین شهید روحانی دفاع مقدس که شامگاه پنجم آذرماه انجام شد، با اشاره به اهمیت و ضرورت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه، اظهار کرد: شهید عزیز شما تنها متعلق به شما و حتی روحانیت نیست بلکه متعلق به انقلاب اسلامی و جهان اسلام است. ما هرگاه که توفیق دیدار با خانواده شهدا را پیدا می‌کنیم، حقیقتا از این جلسات و دیدارها بسیار انرژی و روحیه می‌گیریم.

وی افزود: ما باید حماسه جاوید روحانیت در عرصه دفاع و شهادت‌طلبی را به‌درستی برای آحاد مردم و به‌ویژه نسل جدید تبیین کنیم و این مهم از جمله مصادیق بارز جهاد تبیین است. مقام معظم رهبری تأکید فرمودند که جهاد تبیین فریضه‌ای فوری و قطعی است و در این میان طلاب و روحانیون به‌ویژه گروه‌های جهادی باید طلایه‌دار این مطالبه کلیدی باشند.

جانشین مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه استان قم با اشاره به اینکه اخلاص و معنویت شهدای روحانی، عامل ماندگاری آنان در تاریخ این مرز و بوم بوده است، اظهار کرد: به تعبیر رسای رهبر عزیزمان، زنده نگه داشتن نام و یاد شهدا کمتر از شهادت نیست و بی‌شک کسانی که در این مسیر گام بردارند، نزد خدای متعال مأجور هستند.

یادآور می‌شود، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسن شریف قنوتی نخستین شهید روحانی دفاع مقدس است که ۲۴ مهرماه سال ۵۹ در دفاع از خرمشهر به مقام رفیع شهادت نائل آمد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha