کد خبر: 4102274
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۴

درسنامه «جوانی و اخلاق موفقیت» منتشر شد

مدیر عامل انتشارات دارالحدیث گفت: انتشارات دارالحدیث کتاب «درسنامه جوانی و اخلاق موفقیت» را منتشر کرد که این کتاب در 187 صفحه به دو موضوع مهم جوانی و موفقیت پرداخته است.

به گزارش ایکنا از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد تقی سبحانی‌نیا، مدیر عامل انتشارات دارالحدیث، بیان کرد: انتشارات دارالحدیث کتاب درسنامه جوانی و اخلاق موفقیت را منتشر کرد؛ این کتاب در قطع وزیری و حجم 187 صفحه به دو موضوع مهم جوانی و موفقیت پرداخته و اخلاق دستیابی به موفقیت را در دوران جوانی که مهم‌ترین مقطع زندگی انسان است از منظر آموزه‌های قرآنی و حدیثی بررسی کرده است.

وی ادامه داد: موفقیت در زندگی گوهر گرانبهایی است که هر انسانی در طول زندگی‌اش به دنبال آن است؛ لکن دستیابی به آن در جوانی مطلوبتر و زندگی انسان را با برکت‌تر می‌سازد. این گوهر گرانبها چیزی است که هر جوانی خواستار آن است.

استاد حوزه و دانشگاه افزود: لکن از آنجا که جوانان راه رسیدن به آن را در زندگی نمی‌دانند حتما نیازمند کمک و راهنمایی برای نیل به هدف خود و موفقیت در دستیابی به هدف خویش هستند؛ این کتاب ضمن بیان مؤلفه‌های موفقیت و راهکارهای رسیدن به آن خواننده را در اخلاق نیل به موفقیت یاری می‌رساند.

عضو هیأت علمی دانشگاه قرآن و حدیث بیان کرد: آموزه‌های اخلاقی به ما می‌آموزد چگونه درست و اخلاقی به موفقیت برسیم و عمل به این آموزه‌ها ضمن یاری رساندن در جهت نیل به اهداف زندگی آن را برای فرد گوارا می‌سازد.

سبحانی‌نیا افزود: البته با بی‌اخلاقی و بداخلاقی و پایمال کردن ارزش‌های رفتاری و اخلاقی نیز ممکن است به موفقیت دست یافت لکن این موفقیت چند ویژگی دارد، اول آنکه این نوع موفقیت غالبا دیر هنگام حاصل می‌شود.

وی ادامه داد: دومین ویژگی آن این است که این نوع موفقیت برای صاحبش گوارا و دلنشین نیست و البته پایدار و بادوام نیز نخواهد بود. لکن موفقیتی که با رعایت موازین اخلاقی حاصل شود می تواند برکاتش برای انسان بعد از مرگ نیز تداوم داشته و چون صدقه جاری برای صاحبش باشد.

مؤلف کتاب گفت: این کتاب در قالب درسنامه در شانزده درس برای مخاطبان در مقاطع سنی مختلف بویژه برای جوانان نگاشته شده است و قابلیت تدریس در دوره متوسطه دوم و نیز در مقطع کارشناسی دانشگاه را دارد. همچنین می‌توان آن را به صورت کارگاهی برای جوانان به صورت فشرده برگزار نمود.

وی اضافه کرد: مهمترین مباحث کتاب شامل تعریف جوانی؛ اخلاق و موفقیت و نیز بیان اهمیت جوانی در زندگی انسان، راهکارهای موفقیت و موانع آن است؛ مؤلف در این کتاب راهکارها را نیز به سه دسته راهکارهای شناختی، احساسی و عملی تقسیم کرده است .

عضو هیأت علمی دانشگاه قرآن و حدیث یادآور شد: مطالعه این کتاب را به همه جوانان عزیز توصیه کرده و موفقیت را برای همه آنان از خدای متعال خواستارم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha