کد خبر: 4088690
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۴

قوای نظامی و مبلغان آماده مقابله با حربه‌های دشمن باشند

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش گفت: دشمنان قسم خورده نظام مقدس جمهوری اسلامی در حال حاضر و با همان هدف اصلی یعنی تجزیه ایران درصدد فعالیت‌های مختلف هستند که قوای نظامی و مبلغان باید خود را برای مقابله با حربه‌های نو و مکرهای دشمنان آماده کنند.

به گزارش ایکنا از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین عباس محمدحسنی، نماینده ولی فقیه در ارتش، در همایش «نقش مبلغان در دفاع مقدس» که امروز پنجشنبه هفتم مهرماه به همت معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، در سالن همایش‌های غدیر برگزار شد، ضمن تشکر از عوامل برگزار کننده این همایش بر اهمیت نشر و بازتاب حضور موفق قشر روحانیت در جبهه‌ها اشاره و اظهار کرد: عموم افراد جامعه به خصوص جوانان از حضور مؤثر مبلغان در دفاع مقدس اطلاع ندارند که لازم است اقدامات لازم جهت بازتاب این حضور و نقش به سزای مبلغان در ایام دفاع مقدس صورت پذیرد.

وی در ادامه با تبیین و توضیح در موضوع اهداف منحوس رژیم صدام در جنگ تحمیلی بیان کرد: رژیم جنایتکار صدام با پشتیبانی همه جانبه دولت‌های استکبار با اهدافی چون؛ «حاکمیت مطلق بر اروندرود»، «اشغال بخشی از مناطق ایران»، «جدایی اهواز و الحاق آن به عراق»، «تجزیه و انهدام کامل نظام جمهوری اسلامی ایران» و... جنگ تحمیلی را شروع کرد.

محمدحسنی گفت: سندهای معتبری وجود دارد که از مهم‌ترین اهداف تحمیل جنگ به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، تجزیه ایران واحد به چند قسمت ناکارآمد و کم قدرت بوده است که به توفیق الهی و رشادت رزمندگان و مبلغان در دفاع مقدس این امر حاصل نشد.

نماینده ولی فقیه در ارتش جمهوری اسلامی ابراز کرد: عواملی چون «غفلت از نفوذ معنوی و کاریزماتیک امام راحل در سازماندهی حضور مبلغان در جبهه»، «مقایسه غلط نظام اسلامی با نظام‌های قاجاری و پهلوی»، «حضور و همراهی رزمی و تبلیغی قشر روحانیت با رزمندگان» باعث شد که رژیم صدام از اهداف خود در جهت تجزیه ایران عزیز ناکام باقی بماند.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، پیشگامی مبلغان در ایام دفاع مقدس و حضور در جبهه‌ها را از نقشه‌های راهبردی در جنگ تحمیلی برشمرد و گفت: قشر روحانیت با پیشگامی و طلایه‌داری در گردان و لشکرها، علاوه بر وظیفه تبلیغی خود و پاسخ به شبهات در خصوص دفاع مقدس، با فعالیت‌های رزمی و فرماندهی بخشی از قسمت‌های جنگ توانستند همدلی رزمندگان با یکدیگر را رقم بزنند.

محمدحسنی با اشاره به اینکه دشمنی جوامع کفر تمام نشده و هم‌اکنون نیز با حربه‌های مختلف و تغییر در آرایش جنگ به دنبال ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش گفت: نمونه بارز این دست از دشمنی‌ها می‌توان به فعالیت‌های استکبار جهانی به بهانه فوت یک خانم که البته ما و تمامی مسئولین ناراحت و متاثر از این واقع هستیم، اشاره کرد که دولت‌های کفر چگونه ذات پلید خویش را در تحریک و اغفال جوانان در کشور برای اغتشاشات نشان و نمایان کردند.

وی با اشاره بر لزوم هوشیاری و آمادگی تجهیزات در مقابله با رویارویی دشمن، بیان کرد: دشمنان قسم خورده نظام مقدس جمهوری اسلامی در حال حاضر و با همان هدف اصلی یعنی تجزیه ایران درصدد فعالیت‌های مختلف هستند که قوای نظامی و مبلغان باید خود را برای مقابله با حربه‌های نو و مکرهای دشمنان آماده کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha